şükela:  tümü | bugün
  • çıldıracağım ya, vallahi delireceğim!

kiminle konuşsam;
    -hafız var ya ben bu arabayı çok ucuza aldım diyor ve ekliyor
    -bak yeminle dört tane bayi gezdim, hepsi 78 bin dedi, beşinciye gittim 63'e kapattım.

herkes ballı bir tek ben mi cenabetim?
    lan ben neden ucuza alamıyorum amk!
  • valla süper tespit. arabayı ucuza aldım, evi ucuza kapattım. la olum serbest piyasa diye birşey var.hele hele ülkeye girişi belli, maliyeti belli ithal ürünü nasıl ucuza alıyon? millet golfu %5 indirimli alabilmek için n11'de çocuğunu kesiyor.
  • (bkz: türkiye'de herkesin arabayı ucuza aldım zannetmesi)

gırtlağa kadar vergi verip de, hala ucuz araba aldım diyebilen varsa ben zaten bir şey demiyorum.

böyle insanlarla muhattap olmamak için de "aynen lan baya ucuza almışsın, biz baya malız amk, sen adamsın"felan diyip oradan tartışmasız bir şekilde ayrılabilirsiniz.

sonra o sağ sen selamet.
  • gayet normaldir. ikinci kelepir mal türkiye'de ucuz. ha onu yapamıyorsak romanya'dan alıp getiriyoruz.
  • fakirler çatlasın hem zenginim hem de akıllıyım ucuza aldım siz ölün amk fakirleri demenin bir diğer deyişidir.
  • bir üst versiyonu için;

(bkz: benim araba çok az yakıyor)
  • türkiye'de hayatın kendisi ucuz. herkes ucuz ve öylesine yaşamaya alıştığı için sahip olduğu her şeyin ucuzunu almaya; daha başka deyişle kapatmaya çalışır. arabanın ucuzu değil önemli olan. hayatlarımızın ucuz olması.
  • birde herkesin arabasının az yakması durumu var ki yakıt fiyatlarının sebebi budur.
  • sıfır km araba alırken vergiler yüzünden bir araba da devlete alanların tespiti. 2. el piyasası da bunlara endeksli. arabalar bu kadar pahalıyken 1000-2000 tl ucuza aldım diyene ne denir?