şükela:  tümü | bugün
 • kardeşim bizim ülkemizden kaynaklı herkes türk olsa hangi şehirden herkes aynı şehir olsa hangi mahalledensin onuda geçtim hangi köyden muhabbeti döndükten sonra kimse kimseyi türk olarak kabul etmez bu ülkede. önce mhp gibi kafatasçı partiyi kapatın ondan sonra konuşun o yüzden kürtlere hak veriyorum işin komiği onlarda bunu yapıyor.biz de kim ne gördüyse aynısı başkalarına yapıyor.
 • almanya'daki gurbetçiler de alman oluyorsa tamam. mesela ilk aklıma gelen isim, mesut özil'e türk demeyelim o zaman.

  bir de amerikan lafını öğrenmişsiniz, onlar 72 millet zart zurt. amerikan bir ırk ismi değildir, ötekileştirmez-sindirmez. ama türk bir ırk ismidir, herkese hitap etsin dersen o ırktan olmayanı sindirmiş olursun.

  bilale anlatır tarzda gidiyorum, öyle de devam edeyim. misal bu topraklarda yaşayan herkese 'anadolulu' dersin, eyvallah. o zaman amerikan gibi olur.

  tanım: gerçeği yansıtmayan akıl dışı önerme.
 • türkiye’de yaşayan herkes türk değildir. olmak zorunda da değildir. sizin bu hastalıklı, psikopat bakış açınız yüzünden bugün bu devlet parçalanmakta.
 • onermedeki temel mantık, farklı kimliklerin yaşamaması gerektiği iması var. eğilim güncelle okundugunda,mantığın yazara ait olmadigi da anlasiliyor.
  amerika bir coğrafya ismi. sanırım bu bilinmiyor olmalı ki temel referans alınmış.

  türkiye'de herkes türk değildir. anayasada böyle bir tanım yoktur. ırk vuruşunda ziyade siyasal vatandaşlık tanımı yapılmış.

  bu hem ayrıştırıcı hem de rahatsız hem de tedirgin edici bir dil. kimliklerin -dominant- baskın olduğu, sabah akşam onerildigi, faşizm için olanak tanındığı bir dönemden geçiyoruz.

  tek yeteneği türk olmak olan birisinin yuceltmesi, hem türkiye hem de dış dünya için tehdittir.
  insanlar türk veya başka birşey olabilir. bu onları yüceltmek, aşağılamaz.
  düz insan olun yeter.
 • etnik olarak turk degilim ancak boyle kafalardan daha vatanperver oldugum asikar.

  (bkz: #61777404)

  tanim: kafasi karisik bir fasist zirvasidir.