şükela:  tümü | bugün
 • evet arkadaşlar bu sıradan gerçeği bile anlamamış çok mallar var türkiye'de. ama ben kürdüm, ama ben lazım, ama ben bilmem neyim diye zırlamayın hemen. bak amerika'lıya, adamlar 72 milletten kökeni olduğu halde hiç gocunmadan ben amerika'lyım diyor ve vatansever ve milliyetçi oluyorlar. çünkü vatan senin doyduğun yerdir. sana aş, iş, eş veren yerdir.

  yediği kaba sıçan bir pislik, kanı bozuk değilsen bunu anlarsın. ama kurşuna dizilesi vatan hainleri bu basit gerçeği anlamıyor, daha doğrusu anlamazdan geliyor. kanı bozuk adamın tüm neden o.

  ben askere gitmem, savaşa gitmem, falancalar gitsin filancalar gitsin diyenler var bir de. onların da kanı bozuk. seve seve askere ve gerektiğinde cepheye gideceksin dostum. çünkü evini, eşini çoluk çocuğunu, bölgesini koruma dürtüsü hayvanda bile var. eğer bunu yapamıyorsan hayvan kadar olamadın demektir.
 • almanya'daki gurbetçiler de alman oluyorsa tamam. mesela ilk aklıma gelen isim, mesut özil'e türk demeyelim o zaman.

  bir de amerikan lafını öğrenmişsiniz, onlar 72 millet zart zurt. amerikan bir ırk ismi değildir, ötekileştirmez-sindirmez. ama türk bir ırk ismidir, herkese hitap etsin dersen o ırktan olmayanı sindirmiş olursun.

  bilale anlatır tarzda gidiyorum, öyle de devam edeyim. misal bu topraklarda yaşayan herkese 'anadolulu' dersin, eyvallah. o zaman amerikan gibi olur.

  tanım: gerçeği yansıtmayan akıl dışı önerme.
 • türkiye’de yaşayan herkes türk değildir. olmak zorunda da değildir. sizin bu hastalıklı, psikopat bakış açınız yüzünden bugün bu devlet parçalanmakta.
 • onermedeki temel mantık, farklı kimliklerin yaşamaması gerektiği iması var. eğilim güncelle okundugunda,mantığın yazara ait olmadigi da anlasiliyor.
  amerika bir coğrafya ismi. sanırım bu bilinmiyor olmalı ki temel referans alınmış.

  türkiye'de herkes türk değildir. anayasada böyle bir tanım yoktur. ırk vuruşunda ziyade siyasal vatandaşlık tanımı yapılmış.

  bu hem ayrıştırıcı hem de rahatsız hem de tedirgin edici bir dil. kimliklerin -dominant- baskın olduğu, sabah akşam onerildigi, faşizm için olanak tanındığı bir dönemden geçiyoruz.

  tek yeteneği türk olmak olan birisinin yuceltmesi, hem türkiye hem de dış dünya için tehdittir.
  insanlar türk veya başka birşey olabilir. bu onları yüceltmek, aşağılamaz.
  düz insan olun yeter.
 • etnik olarak turk degilim ancak boyle kafalardan daha vatanperver oldugum asikar.

  (bkz: #61777404)

  tanim: kafasi karisik bir fasist zirvasidir.