şükela:  tümü | bugün
  • az önce fark etmemle beni şaşkınlığa uğratan durum. büyük kulüplerin tamamına yakınının kadın takımları varken, bazı kulüplerin toplamda erkek kadar kadın sporcusu varken, doğal olarak taraftarlarının yarısına yakını kadınken hiçbir kulübün bırakın kadın başkanı, kadın yöneticisi bile yok.
    takım ceza alınca gelsin hatunlar ve veletler tribüne. kar kış demeden viyak viyak tezahürat yapsınlar. ama bir tane kadın yönetici olmasın? böyle adalet mi olur? türk sporunu kadınlar kurtaracak olmasın sakın? gerçi onlar da en az erkekler kadar üçkağıtçı. olimpiyatta ilk ikideki kızlarımızın sahtekar çıkması dün gibi aklımda. ama olsun. bir de kadınları deneyelim derim ben.

edit: bir köy takımının kadın başkanı varmış galiba. şu an oturdum ağlıyorum sevinçten.
  • yurt dışında var mıdır diye düşündürten durumdur.
    tarihin en erken dönemlerinden bu yana çoğu toplumda savaşan sınıf erkek olduğu için yönetim de erkeklere ait oluyordu. moğollar gibi bazı topluluklarda, keza tarım öncesi topluluklarında anaerkillik görülebiliyordu. futbol da günümüzün kılıçsız gladyatör oyunu. eskiden arenalarda toplanan kalabalıklar, şimdi stadyumlarda toplanıyorlar. dövüşenler yine erkek. buna bağlı olarak başkanlar da erkek oluyor. elbette tersi de olsun istenir fakat şimdilik böyle bir ihtimal görünmüyor. yanlış değilsem kadın futbol takımlarının başkanları dahi erkek.
  • (bkz: sevda karaali)
  • (bkz: sevda karaali)
    araştırma yapmayı bilmeyen suser beyanı.
  • diyarbakır spora(şimdinin amed sporu) bi ara bir iş kadını başkan olmaya niyetlenmişti. takıma üye olmadığı için adaylığını kabul etmemişlerdi.
  • bana (bkz: sevda karaali) diye ayar veren yazarlar olmuştu bunu yazınca. çok eğlenceli bir habere rastladım bugün. yenge amatör takımı şampiyonluk maçına çıkarmayı unutmuş. tamam varmış kadın başkan.