şükela:  tümü | bugün
  • geniş yelpazede dinlediğiniz çeşitli görüşler, biraz yurtdışında başka kültürleri tanıyacak kadar geçirdiğiniz günler olduysa ayrıca tanrı'ya hiçkimseyi aranıza koymadan sorgulayarak inanıyorsanız ve çok fazla sürü psikolojisine girmiyorsanız farkedebileceğiniz gerçek.

hür düşünen bir birey olarak ağzınızı açtığınızda söylediğinizin tonuna göre bir kesime yaftalanıyorsunuz. kabul ediyorum biri birşey söylediğinde bende ulan bu kimdenmiş diyorum. şartlar bizi buna yönlendirdi.

etnik köken ve din gibi birleştirici kavramların önemsizliğini görünce insan herkese yabancılaşıyor. başka bir ülkede yaşamak, o milleten olup hangi özellikleriyle övünüyorlarsa onları taşımak, bir dine mensup olup tek yaratıcıya teslim olmak.. arada farkeden hiçbir şey yok. istediğim sadece daha iyi bir hayat standartı, üretmek ve eğlenmek. evet bu standarta girememiş doğu ve batı arasında sıkışmış topraklarda bu mümkün olmayacak. bana birşeyler verdiğini söyleyen bir ülke bunları benden mahrum ettiği şeylere saysın, hiçkimseye birşey borçlu değilim.