şükela:  tümü | bugün
 • son yirmi yılın gerçeği.

  doksanları hatırlayanlar bilir: örneğin sınav sistemi yine iyi değildi fakat sistemin kolay kolay değişmeyeceğini herkes bilir gelecek dört beş senesini buna göre planlardı. şu an seneye ne olacağını kimse bilmiyor.

  geçen yıl aynı vergi dairesine üç kez yolum düştü, üçünde de adresi değişmişti. üstelik web sitesinde adresi en eski haliyle duruyordu.

  adamlar en son yaz saati kış saati uygulamasını değiştirdiler, resmen milletçek psikolojimiz bozuldu. bunun gerekli olup olmadığı halen tartışmalı bir konu.

  demek istediğim; türkiye'de insanların huzursuz yaşamalarında sürekli yapılan mikro ve makro değişikliklerin payı büyük ama çoğunu farkedemiyoruz bile. herkes ülkeden kaçmaya çalışıyor çünkü en ufak konuda bile huzursuzluk yaşama ihtimali bulunuyor her zaman. huzursuzluk sadece kavgadan, çatışmadan çıkmıyor belirsizlikle de besleniyor sürekli.
 • 1000 yıllık dipsiz göl bile sabit kalamadı kuruttular sonra hasankeyf olayı var. haklı bir tespit. şu saat uygulaması da her kış sinir ediyor insanı çin işkencesi gibi bir karar.
 • nasıl kalmıyor? 30 yıldır sabit!