şükela:  tümü | bugün
  • cunku tum hristiyan populasyonumuzu oldurmek ya da surgun etmek yoluyla hallettik. bu sebeplerden dolayi ulkede dini kimligini saklamak zorunda kalan, musluman gibi yasayanlarin hikayelerini de bursa'da, mardin'de ve samsun'da dinledim veya okudum. o yuzden kardesim su veya bu dinin halka ulasmasindan ziyade o din mensuplarinin yasatilmamasini tartisman lazim.
  • hristiyan teolojisinin, islam'a karşı zayıf kalmasındandır bana kalırsa. müslüman ülkelerde hristiyanlığı yayamazsınız çünkü islam kapsayan küme ve hristiyanlık alt küme durumunda. bir müslüman hristiyan olmak istese hz. muhammed'i ve kuran'ı reddetmek zorunda. bir hristiyan müslüman olmak isterse isa'yı ve incil'i reddetmek zorunda değil. psikolojik üstünlük yaratıyor bu durum.(incil'in değiştirildiğine de inanmak zorunda ama bu reddediş kulları suçluyor, incil'i değil. zaten hristiyan aleminde de incil'in revize edilmesi çok büyük bir tabu değil.)

eğer müslümanlar hristiyanlar kadar orgazine olabilselerdi dünyanın yarısı çoktan müslümandı. 90'lardan itibaren islam karşıtı propaganda yüzünden, zaten organize olamayan müslümanlar tebliğ yoluyla dinlerini yayamamaya başladılar. bu tarihlerden önce islam çok hızlı yayılıyordu. şimdilerde cat stevens gibi islam'ı kabul edenler bile müslüman (islam değil) karşıtı demeçler vermeye başladılar. demem odur ki türkiye'de hristiyanlık asla yayılamaz. para ve emek harcamaya değmez.
  • ulan iyi niyetli de çocuk.. bişey de diyemiyorum...... bıraksam yayıcak...
  • bu ulus bin yılda bir müslümanlığı bile öğrenemedi. kaldı ki hıristiyanlığı öğrenecek.

not: gök tanrı spor.
  • bi o eksikti...