şükela:  tümü | bugün
  • hak, hukuk, adalet
    türkiye'de
    gak, guguk, aduket...
  • tuhaf bir şey.

bazen varmış gibi oluyor.
  • idari bir ekonomik haksızlık davasında hakimin bana verdiği "hukuken haklısın ama şimdi idareye bu parayı öde desek ödeyemez" deyip davayı kaybetmemin ardından zaten siyasi davalarda hiç inanmadığım hukuk terimi benim için tamamen ölmüştür arkadaş. haklısın ama bizim hukukta yeri yok ne demektir yaa.. ne koydu bana o ifade..
  • boş kümedir. yoktur böyle bir şey. adalet mülkün temelidir derler ya ne kadar paran varsa o kadar haklı ne kadar fakirsen de o kadar haksız oluyorsun çoğu zaman. tecavüzcünün değil de tecavüze uğrayanın, katilin değil de öldürülenin suçlu bulunduğu bir ülkedir türkiye. türkiye'de hukukun bitmesi
    ayrıca http://www.zaman.com.tr/…-yargilaniyor_2191673.html
    zaman gazetesi yakmanın cezası 5 yıl hapis verilmesi de hukukun geldiği son nokta
  • türkiye'de herkes eşittir. ama bazıları daha da eşittir.
  • iki siyasi güce bağlıdır. zamanında bu iki siyasi güç birlikte hareket ettiği için bir sorun yaşanmazken bugün yapılan çabalar hukukun tek bir siyasi güce bağlı olması noktasında.

ama yargı bağımsızlığı? onu konuşan yok tabii.
  • okumak için yüksek puan gerektirir arkadaşlar. he dersiniz ki ben kemerburgaz hukuk'a giderim koymaz bana, o zaman gidin okuyun amk. adalet duygunuz olsun yeter ki içinizde, şaka bi yana gerçek olan bu.
  • nüfuzsuz halk için vardır, gerisi hikâye.

hak hukuk adalet kavramları, onlara da bizler gibi işlediği gün, hukuktan söz etmek tartışmak mümkün olabilir.
  • türkiye'de hukuk, açlıktan ölmek üzere olana afrikalı çocuğun, tepesinde ölmesini bekleyen akbabanın kendisini beklemediğine inanmak kadardır.