şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yüksek statülü bir adamın yapmak istediği ve en büyük hayalidir.
  uuuu başlıkta başıma kalmış yaw.
 • çapulcu hayalidir.
 • hayal falan değildir. baş hırsız boşuna demedi yüzde elliyi ülkede zor tutuyoruz...

  sonradan gelen edit: `400 milletvekilini verin ve bu iş huzur içinde çözülsün` demişti bir de... bu bağlamda malum zatın barış sürecini bitirmesi, suriye' ye yapılan sözde ışid' e karşı operasyonlar, terör saldırıları 2015 genel seçimlerinde aldığı yenilginin acısını çıkartmaya yönelik girişimleri olduğunu söylemek yanlış olmaz.
 • yakın tarihte şahit olacağımız ve türkiye'nin üçe bölünmesi ile sonuçlanacak hadise .
  herkesin birbirinden ölesiye nefret ettiği bir toplulukta ,ortak bir gelecek hayali kurmak malesef hayalden öteye gidemiyor.
  sadece sözlüğe baksanız bile bu nefreti çok net görebilirsiniz,söze kendini okumuş ,ülkenin çok okuyan ,düşünen kendini aydın sanan insanların bile kendinden olmayana beslediği nefreti görebiliyoruz.
  temel olarak etnik ve inanç temelli yaşam tarzı farklılığından kaynaklanan ayrışmanın ,her geçen gün daha da arttığı toplumumuzda ,nefretin eyleme dönüşmesine ramak kalmıştır.
  doğuda kürdistan
  batıda laiklerin egemenliğindeki batı yanlısı modern bir türk cumhuriyeti.
  geri kalan bölgelerde : türk islam devletininin inşası ile sonuçlanacak ,
  yüz binlerin ölümüne, milyonların ülke içinde ve ülke dışına göçe zorlanacağı, kanlı ve gereksiz bir savaş bizi beklemekte.
  malesef ,hoşgörü ve birlikte yaşamı savunanların seslerinin kısıldığı,çoğunluğa yön veren aklın,nefret söylemini temel şiyar edindiği güzel ülkemizde ,bu hızla ayrışmaya devam edersek ,kaçınılmaz olanla yüzleşmekten kurtulamayacağız.
 • ne kadar yakın bilinmez ama 2023'te çıkabilitesi vardır. gerçi hedef 2023 geçtiğimiz hafta yalan olmuş gibi gözükse de türk siyasetinin ikiyüzlülüğü herşeyi değiştirebilir.
 • zaten var olandır. ülkede kimse birbirini sevmiyor bundan büyük iç savaş mı olur?
 • maalesef bu işi oyunlardaki gibi zannedenler var. herkesin yerinden yurdundan olması bebek cocuk demeden herkesin zarar görmesi, ölmesi o bildiginiz sokağın ekmek aldığınız bakalın yok olması anılarınız arkadaşlarınız aileniz çevreniz kısacası bildiginiz herşeyin bir daha dönmemek üzere gitmesi demektir ve maalesef son "save"den başlayamıyorsunuz. hiç birşey uğruna herşeyin yok olması demektir.
 • analarımız sayesinde imkansız olandır.

  hamdolsun bu topraklar ana dolu. o analar bu toprakları vatan, bu mozayiği millet yapanlar. iki gün önce cenazesi kalkan şehit polis, o polisin yanılmıyorsam vietnam asıllı eşi'nin cenaze aracı nda kocasına sarılmak istermiş gibi uzanması yanına tabutun.

  bu resmi görüp de yüreği yanmayan bir tek ama bir tek anne olmadı bu topraklarda yemin ederim.

  kökenleri, etnik kimlikleri, dilleri , dinleri ne olursa olsun hepsinin ağzından da yüreğinden de kocaman bir ahhhhhhhhh çıktı.

  iş iç savaş ortamına gelirse her anne oğullarına ve kızlarına sahip çıkmayı da , gerekirse çocuklarının yaşlarına bakmadan ellerine sopayı alıp dövmeyi de bilir.

  inanın.
 • saçma beklentidir.
  iç savaş nedir? muhalif olanlar ve devletin yada muhalif olanlar ile bölge halkının savaşıdır.
  bireysel silahlanma coşar, ortalık da kan gövdeyi götürür.

  720 bin asker var bu ülkede, milyonluk polis sayısını hedefe almıyorum bile.
  1 tane terörist militanı ölünce, "divliiet bizi öldiriyiğğ!" diye ağlayanlar mı çıkartacak iç savaşı?
  ulan bu devlet bunları, kafasını sokağa çıkardığı an öldürmediği için bu kadar rahatlar.

  1-2 tanesini ışid gibi aleni ve feyz alınacak şekilde katletse, tırıs tırıs götlerini dönüp, susup gidecekler..
 • mevcutta çoktan çıkmıştır (bkz: soğuk iç savaş)