• türkiye' de büyüklüğün kriterlerinin neler olduğu kesinleştirilmedikçe havada kalan bir ifadedir. en az bir defa şampiyon olan büyük kabul ediliyorsa şu an türkiye' de beş büyük takım vardır. avrupa' da şampiyonluk gören, türkiye' de de en çok şampiyon olan büyük kabul edilecekse de tek büyük vardır.
  • her ne kadar büyüklüğü değil işlevi önemli olsa da metrik olarak ölçülmesi daha kesin sonuç verir... yanılıp yanılmadıklarını görmek için bu önermeyi yapan kişilerin ölçümüde yapmaları daha uygun olur...
  • ilginç bir olay. deneye tabi.

bakın şu an bu takımların isimlerini yazmadan,

"türkiye'de yalnızca iki büyük futbol takımı vardır abicim, kandırmasın kimse kendini"

desem, sazan gibi atlayacak olan takım taraftarlarını tahmin etmek zor olmayacaktır. e bu fikirden yola çıkarsak da bu önermenin doğruluğu kendi kendini ispatlar nitelikte olacaktır.

"biz de büyük takımız" diye atlayacak olan taraftar hangi takımlıdır? hadi oylayalım;

http://strawpoll.me/1680828
  • oranlarsak;

x
    2x
    4x

şeklinde giden anket.

bakın yine takım adı vermiyorum ısrarla. onlar kendilerini biliyorlar çünkü.
  • (bkz: anlıyorum)
  • bir beşiktaşlı olarak bunu kesinlikle reddediyordum ama artık ben de kabullendim. biri beşiktaş, diğeri başakşehir.
hesabın var mı? giriş yap