şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bakan berat albayrak'ın müjdesi.

  --- spoiler ---

  finansal sisteme iki yeni önemli model kazandıracaklarını açıklayan hazine ve maliye bakanı berat albayrak, '100 günlük eylem planı'nında da yer alan emlak bankasını, tüm işlevine uygun şekilde sisteme kazandıracaklarını dile getirdi.
  albayrak, "yine kalkınma diyoruz ama bununla ilgili somut adımı da atıyoruz. kalkınma bankasının yapısal altyapısını bitirdik. o da ekimde mecliste. güçlü bir bilançoya hızlı bir şekilde kavuşturup, çok iyi bir işlev kazanması sağlanacak" dedi.
  --- spoiler ---

  https://m.sabah.com.tr/…ikladi-2-yeni-banka-geliyor
 • onun yerine 2 yerli fabrika kursalardıya...

  ayrıca dünkü berat albayrak açıkla*malarında bana iki yerli bankayı satma düşünceleri varmış gibi geldi...halk bankasını amerika ceza kesmeden satacaklar gibi geliyor...

  kaynakta sabahmış hiç şaşırmadım...
 • başlarına da akplilerin imam hatip lisesinden boşta kalmış iki arkadaşını koyduk muydu artık bizi kimse tutamaz.

  (bkz: bu akşam ölürüm beni kimse tutamaz)
 • devamında bu iki banka için yap-işlet-devret ile dev plaza inşaatları yapılacaktır. yoksa ne anladım ben bu işten ?
 • banka olmazsa sermaye olmaz. tüm ekonomik gelişmeler ödünç alınan sermayeyle olur. dünyanın en gelişmiş ülkelerinin sürekli dünyanın en gelişmiş bankalarına/kredi ve finansman servislerine sahip olması sürpriz değil. rönesans italyası ve 2018 çin'i. tarih yalan söylemez.

  (bkz: ascent of money)
 • inşaat sektöründen dolaylı olarak ekmek yiyen biri olarak buna karşıyım. halktan alınan vergilerle inşaat şirketlerine kredi açarsanız, tüm ekonomik dengeleri alt üst edersiniz, enflasyonu da zıplatırsınız. para basarak yandaş inşaat firmalarına dağıtılmasına şiddetle karşı çıkıyorum hocam.

  inşaat şirketinden, kimya şirketine kadar devlet ittirmeli hiçbir şirket olmamalı. herkes kendi yağınla kavrulmalı. olmaz öyle şey.