şükela:  tümü | bugün
 • bikaç senedir bu işin içinde olan biri olarak katıldığım önermedir. o yüzden bağırıyoruz hatta böğürüyoruz-- speaking, speaking, speaking yapıyoruz, tahtaya dönüp ahanda rölativ kılauğz budur demiyoruz.
  yurt dışında gidin efenim üniversitedeyken hazırda, erasmus vs kasın ama gidin bi çıkın konuşun pratik yapın. mezun musun, azıcık para biriktir, amcanın dayının yanına git, orda sosyalleş azıcık.
  bizim memleketimizden dil, yer, yön bilmeden amerikalara giden, döner satışından köşeyi dönen adamlar var. azıcık özgüven piliiz. devlet okullarında öğretilemiyor aşikar, ne hocayı ne de öğrenciyi motive edecek yenilikler,aktiviteler, kişisel ve prof gelişim destekleyecek vizyon yok ya da herhangi birşey yok. 50 senedir aynı sistem aynı terane. o yüzden ne yapıyosan kendi kendine yapıcan. devlette öğrenciysen de, eve gelicen ekstra çalışcan, aynanın karşısına geçcen konuşcan, yabancı kanal dinlicen, o akıllı telefonların var ya, bi podcast indircen ingilizce, dolmuşta dinlicen vs vs. bu böyle gider.
 • kesinlikle katılmadığım bir önermedir.bu linkte göreceğiniz üzere ülkemizde gayet iyi ingilizce öğretiliyor, yine güzel eğitim sistemimizin üzerine gidiyorlar.
 • küfür sor bilirler...
 • türk eğitim sistemindeki 183898 sorundan sadece bir tanesi. özellikle de devlet okullarında iş rezillik boyutunda. iyi bir devlet okulundan çıksan bile sağlam bir vakıf üniversitesinde %100 ingilizce bölüm okurken ilk 2 sene inanılmaz zorlanıyorsun, ondan sonra erasmusluların yanında resmen eziliyorsun. okulda alman öğrencileri gördüğüm anda sinir krizleri geçiresim geliyor adamlar kelimenin tam anlamıyla profesyonel öğrenci. okulla sınırlı kalmayıp kendimi sürekli geliştirsem de adamlar çocukluklarından beri mükemmel bir eğitim aldıkları için essaylerin, sunumların resmen anasını ağlatıyorlar.

  değişmesi lazım diyeceğim de nasıl değişecek 4 çarpı 3 * gibi saçma sapan bir sistemle mi?
 • ay em going tu sukıl diye başlarsan kim öğrenmiş ki?
 • yabancı diziler sağ olsun açığı biraz kapatıyorlar...
 • doğrudur.

  - hı scholl
  + hı tecaher
  - how are you today
  + fine thanks and you
  - fine. biri tahtayı silsin
 • "turkiye'de sana ne ogretilebilmis ki ingilizce ogretilebilsin" diye zerzeniste bulundugum onerme. burda bisi ogrenmek istiyorsan kendin ugrascan kardes.