şükela:  tümü | bugün
 • bir fikrin var. oldukça da başarılı ve iş yapacak bir fikir. kalabalığın olduğu her türlü organizasyonda kullanılabilecek çok özel bir proje. başlıyorsun fikri geliştirmeye. patentiydi, uygulamasıydı, osuydu busuydu onbinlerce para harcıyorsun. sonra diyorsun ki bir de dünya para verip 3d animasyon yapalim. o da hazır.

  şimdi satmaya geldi iş.spor klüpleriyle iletişime geçmeye çalışıyorsun. evet cümle bu "iletişime geçmeye çalışmak". fakat alt kademedeki insanlar vizyon özürlülükleri ve farklı uzuvları ile dinlemeleri nedeniyle doğru adama yönlendirmiyorlar. spor camiasında tanınmış futbolculara, spikerlere, yazar çizerlere vesaire akla gelen herkese her türlü sosyal platformdan yazıyorsun. sonuç adamlar birebir görüşme yapmıyorlarmış. aferim sana! ya diyorum gelip asistanı ile görüşeyim, toplamda 5 dakika bile almayacağım zaten. hatta birebir görüşme yapmasın, asistanına vereyim animasyonu, o gidip yanında izletsin, beğenirse çağırsın. "yok, cıks, maalesef" gibi sözler.

  sonuç: sonuç yok.

  inovasyon yapmayacaksın, fikir bulmayacaksın, az biraz ithalat öğrenip, çinden saat, telefon getireceksin. sonra da iş adamı olacaksın.

  aferim herkese, çok iyi bir çalışma olmuş.
 • türkiye'de inovasyon yalnız başına bir işe yaramamaktadır.

  dayı+inovasyon ile çözemeyeceğiniz şey yok. hatta sadece dayı da olsa yeterli aslında.

  ya aslında o zaman denklemi yeniden incelersek siktir edin inovasyonu, bi dayı bulun amg.
 • inovasyon kelimesinin ne anlama bile gelmedigini bilmeyen bir suru yetkili ama etkisiz insanin bulundugu ulkede sasirilmayacak durum..

  git cin mali saat ithal et, koseyi don, di mi ?
 • cuma'ya gitmemekle alakalı durum. dişini sıkıp bir iki gidip görünsen, bak nasıl oluk oluk akacak kaynaklar.
 • "ortadoğu'da, bomba saklama yerleri hariç inovasyon ne arar la?" diye sordurtan durum.
 • esasında bolca destek ve teşvik vardır fakat yenilikçi bir fikir burada gerçekleşmiyor. (ufak bir araştırma ile bulunabilir) nedeni bilinmez belki de ufkumuz köreldi. ama bu durum bendenizi çok üzüyor. aklı başında herkesi de üzmeli. siyaset konuşmaktan yenilikçilik, üretim, patent, fikir bu tarz şeyleri konuşmuyoruz. en çok prim yapan şeyin bu olması lazım bu ülkede.. fakat olmuyor izdivaç prim yapıyor siyaset prim yapıyor.. izdivacınızı seveyim