şükela:  tümü | bugün
 • türkiye insaat sektörüyle büyüyen bir ülke. uzun zamandir baska sektör duymaz olduk. elimi sallasam bir müteahhide carpacagim. herkes bina yapar oldu. ve bundan ciddi paralar kazaniliyor.

  peki simdi bir bakmak istiyorum.

  2013 yilinda 3. köprü yapimina baslandi. ılk köprü ise 1970’li yillarda yapilmis. 40 yil var arada. bu sürede türkiye’de kisi basina düsen milli gelir 1000 dolardan 10.000 dolara artis gösterdi. peki 40 yil sonra yapilan 3. köprüye teknoloji ve tasarim nereden geliyor? japonya’dan. ılk ikisinde oldugu gibi tasarim ve malzemede türkiye yok. 40 yil sonra bugün o büyük büyük türk insaat firmalari isin ancak taseronlugunu yapabiliyor.

  dünyanin 18. büyük ekonomisi türkiye, kendi insaatini kendi malzemeleriyle yapmayi beceremiyor.

  90 kusagindan olan ben 2023 hedeflerini koyan o koca koca adamlardan, dahasi bu hedeflere inanan büyük büyük insanlardan, bir kere daha düsünmeleri icin rica ediyorum.
 • zaten rte de gercek bir sosyalist.

  (bkz: laf salatasi)
 • ozellestirecek yer kalmayinca ve insaat sektoru sekteye ugrayinca ne yapacak bu ulke cok merak ediyorum.. hani iki bacak aramiz zaten bu iki konuydu ve bu hukumet deyimi yerindeyse irzina tasallut etti, kimsenin koz olarak kullanmaya tenezzul etmedigi bu hususlari ..
 • cumhuriyet'in ilk yıllarında demiryolu yapımı ile başlamış, devletin ihale ettiği büyük projeler ile zamanla giderek büyümüş, ilk kez 1972 yılında stfa firmasının libya'da iş alması ile yurtdışına açılmış, daha sonra pek çok farklı ülkede irili ufaklı pek çok iş yapar hale gelip enr listelerinde ilk sıralara oynayan pek çok büyük firma yaratmış, ülkemiz ekonomisinin de lokomotifi olan sektör.
 • müteahhit denen shark cambazlarin elinde ucuz kalitesiz full kontrolsüz ilerleyen b.. yumagi. depremden depreme pause verilir.

  arti yöni ise cok genis bir isci topluluguna hitap eder. sucusu, camsisi, marangozu v.s. alayi bu sektörden ekmegini yer.

  olsa bi türlü olmasa bi türlü.
 • (bkz: boom)