• çok entresanmış nasıl olur anlamadım.halbuki osmanlı torunuyuz he bide yüzde 99 müslüman.
  • içli pide yaptırırken bile kendini gösteren gerçeklik. zira ücretsiz servis adıyla evden içi alıp, pideyi hazırlayan ve eve getiren site pidecisine, benim özel çektirdiğim kıymayı ne idüğü belirsiz kıymayla değiştirir, içten çalar vs diye güvenmeyerek self servis yapmak buna örnektir. gölgene bile güvenmeyeceksin bu zamanda bu memlekette. sikerler.
  • (bkz: koylu kurnazligi) gibi bir ifadenin lugatimizda bulunma sebebidir
  • türkiyede insanların birbirine güvenmemesinin sebebi, her türlü dalaverenin insanlarımızın ruhuna yerleşmiş olmasıdır, ne yapıyorsak kendimize yapıyoruz, başımız ağrıdığında yandım allah diyoruz..kendimizi eleştirip güzel kültürümüzü yaşatmalıyız..
  • (bkz: neden acaba)
  • survivor yüzündendir.
  • köylü kurnazlığı denilen kavramın, ölçeği büyüterek tüm memlekete yayılmış olmasından kaynaklanan durumdur. vatandaş bencillik ile şerefsizlik arasındaki bordür kalınlığındaki çizgiyi inceltti de inceltti, kıl kadar kaldı. yine de kötü örnek örnek değildir düsturuyla biz doğru bildiğimiz yoldan şaşmayalım. bazen iyi niyet de gayet yüze vurmalık bir silah olabiliyor.
  • sevisememekten kaynaklanir.
  • insanların kendi kötü niyetinden kaynaklanır.

bak mesela geçen gün instagramda italyan yarı ünlü bi çocuğun fotoğrafı vardı. çocuk geçen gün motordan düşmüş kolu bacağı kırılmış falan. ama hala sempatik sempatik bi fotoğraf eklemişler.

altındaki yabancıların yorumlarının alayı "geçmiş olsun, noldu, nasıl oldu, üzüldüm, vs" tarzında.

2 tane türk yorumu var. biri "vespa kullansaydın böyle olmazdı işte oh olsun"
    öbürü de "ananın amını tersten görürsün işte böyle amın oğlu" gibi şeylerdi.

hakkaten reziliz başka bir şey söyleyemiyorum. kötü niyetin doruk noktası bu ülke insanı artık.
hesabın var mı? giriş yap