şükela:  tümü | bugün
 • kargo şirketleri desen, al birini vur ötekine. biri eve geldik yoktunuz der, biri bir kargoyu anadolu yakasından alıp avrupa yakasına gönderemez, biri atar yapar, biri kargo kaybeder her gün ayrı rezalet.
  (bkz: mng kargo rezilliği)
  (bkz: yurtiçi kargonun müşterilerini evde bulamaması)

  hepsiburada gibi online satış yapan sitelerden de bir tane güvendiğiniz varsa yazın, yoktur. aslında daha çok fazla var da, referans olsun diye bir iki tane ekleyeyim:
  (bkz: 19 haziran 2018 hepsiburada rezaleti)
  (bkz: 24 temmuz 2018 hepsiburada rezaleti)
  (bkz: 2 eylül 2018 hepsiburada rezaleti)

  vatan bilgisayar veya o gibi platformlar? geçen gün bana yine bozuk pc satmışlar ve elbette geri almıyorlar. * asus'a gönderdim, sorun yok dedi. microsoft'u arayacakmışım. onlar ne diyecek bakalım?
  (bkz: 3 ağustos 2018 vatan bilgisayar rezaleti)
  ilk entry'si silinmiş ama olsun (bkz: 29 ağustos 2018 vatan bilgisayar rezaleti)

  internet sağlayıcılarımızın hiç bitmeyen sorunlarından, kopan internetten, aşırı fiyattan vs. hiç bahsetmeme bile gerek yok. digiturk, dsmart vs de yerin dibine girebilir.

  telefon operatörlerinden çekim gücü ve internet hızı en iyi olan turkcell olsa da, o da ensar vakfının sponsoru olduğu için (bkz: turkcell'in ensar vakfı sponsorluğuna devam etmesi), ne yazık ki vodafone'a kaldık. o da bizim köyde çekmiyor. *

  ne kaldı geriye? bu ülkede işini düzgün yapan hiç mi kurumsal firma kalmadı? geneli teknoloji, iletişim ve taşıma olan bu firmalar işini ne yazık ki doğru düzgün yapmıyor. kargomu verecek kargo, bilgisayarımı alacak firma, alışverişimi yapacak mağaza, filmimi izleyecek internet bulamıyorum.
 • günümüz türkiye'sinde "iyi" olan hiç bir şeyin barınamaması ile alakalı olan bir gerçek. türkiye'de işini iyi yapan şirketlerin veya en azından yapmaya çalışanlarının rekabet güçleri maalesef çok fazla değil. ihaleye çıkan işler de bile adam gibi bir şartname hazırlanmadığından genelde elma ile armut kıyaslanıyor. işler genelde kalite, referans, yeterlilik gibi özelliklerden yoksun sadece ucuz olan firmalara kalıyor. bu firmalar da ucuz aldıkları işten para kazanmak için kalitesiz malzeme, kalitesiz eleman kullanıyor. bunun yanında zaten adam gibi bir şartname olmadığından ilave imalat gösterimleri ile daha da fazla para kazanmaya çalışıyor ve genelde başarıyorlar. maliyeti 10 biri olan işi 9 birime alıp 14 birime bitirmeye çalışıyorlar diyelim. oysa işi 12 birime yapacak kaliteli ve referans sahibi firma da ihaledeydi. sonrası malum bu kaliteli firmalar yavaş yavaş azaldı hatta bitti. bunun suçlusu kalitesiz firmalar değil, kalitesiz işverenler veya onların kalitesiz satın alma departmanları.