şükela:  tümü | bugün
  • aşırı saf ve ak çomar olmayı gerektirir.

    rakamları açıklayan türkiye'nin en güvenilmeyen kurumu tüik. iş gücüne katılım oranı yüzde 45 seviyesindeyken, iş aramaktan umudunu kesenlerin işsiz sayılmadığı ortadayken türkiye'deki işsizlik oranının yüzde 11 olduğuna inanmak bildiğin saflıktır.
  • elbette çomarsporluluktur. şuraya yazıyorum gerçek rakamlar 20'lerin altındaysa sözlüğü bırakacağım.
  • beştepeden o kadar gözüküyor adama kızmayın.
    çevresi hep orman hep aoç...
  • tabii ki bu orana inananlara aksini düşündürmek için elimizden bir şey gelmez, adam inanıyor; ülkenin istikrarda olduğuna, aksini iddia edenlerin devlet düşmanı olduğuna.

    istediklerine inanabilirler ama mevcut işsizlik tanımından haberleri olmadığından oranı bu kadar görmelerinde şaşılacak bir durum yok. çünkü resmi olarak işkura kayıtlı olup iş talebinde bulunan işsiz insanların yanı sıra, -çalışma isteğinde olan, çalışma yeteneği olan, -piyasadaki ücret koşullarından iş bulamayan, -son 15 günde referans döneminde gelir sağlayan bir işte çalışmamış olan, -son 3 ayda iş arama yollarından en az birini kullanmış olan, -iş teklifi alıp işbaşı yapmaya hazırlanan kişiler de işsiz olarak adlandırılıyor. yani genele vurduğunuzda rakam oldukça korkunç gibi ama yandaş medyada her şey yolunda hatta mis gibi adeta bir danimarka burası ya.