şükela:  tümü | bugün
 • kimsenin reddemeyeceği bir gerçek.

  bir yanda vergi kaçıran, adam öldüren, özgürlükleri kısıtlayan, yeşili - doğayı katleden, her tarafa beton döşeyen, farklı fikir ve görüşlere saygısı olmayan, şiddete meyilli, cahilliği, okumamayı erdem sanan kişiler var.

  ve bu kişileri destekleyenler var. yani az evvel yukarıda okuduğunuz şeylerin olmasından zevk alan, olmasını isteyen bir topluluk var. bu topluluk da ülkenin %40'ını temsil ediyor. bana kimse bu kişilerin iyi insanlar olduğunu söylemesin. yukarıdaki şeylerin hiçbirisi iyiliğe hizmet etmiyor.

  bir de bunların tam tersini savunan adamlar var, iyiliği isteyenler. 15 milyon doların savunulmasını anlamaya çalışan adamlar var. biraz rahatlamak isteyen, çayırda çimende koşturmak isteyenler var.

  yine bir tarafta senin çayırda çimende koşmanı değil, avm'de para harcamanı isteyenler var. bunu da yapınca destekleyenler var.

  bu ülkede kötüler var, iyiler de var.

  inanıyorum ki iyiler yenecek.
 • doğru önermedir.

  diğer yandan kötü ve çok kötünün savaşı olduğu önermesi de doğru. çünkü insanlar demokrasiden cidden bihaber yaşıyor.

  ama yine de kötü olup iyiye teşne insanlar var. çok kötüler daha da kötüyü istiyor.
 • maalesef her kesimin cahil, yobaz ve agresif olduğu memleketimde doğru değildir. türkiye bir iyiler kötüler ülkesi değildir, memlekette iyi dediğimiz şeyi yok etmek için karşımıza dikilecek milyonlarca insan var ve bu iki cephe için de geçerli. daha doğrusu bahsedilen konunun iki cephesi için de, örneğin siyasi yaklaşımlar; sol görüş sağa söverken sağ görüş sola giydiriyor. veya en basiti ekşide zamanında yapılan pilav çatalla mı yenir kaşıkla mı sorunsalı daha da komiği ise futbol başlıkları olabilir. sırf bir fikriniz var diye karşı tarafın sizi öldürmeyi, sülalenizi sikmeyi doğal hakkı gördüğü bir toplum burası. ufacık çocuklardan ölüm döşeğindeki nineler ve dedeler bile aynı mantaliteye sahip maalesef. memleketin kötüsü kötü iyisi de az kötü, elbette ki bu genellemenin dışında tutulacak cici insanlar var onları seviyoruz.