şükela:  tümü | bugün soru sor
2 entry daha
 • bu ülkede maalesef köpeğe tecavüz eden, hatta pet şişe siken adamlar var. durumu böyle olan bir ülkede kadın her zaman talep görür. ve talebin çokluğu karşısında kadın tabii ki seçici olur. bu, kadın kişiye önem verir anlamı taşımaz. erkek yakışıklı olmadığı sürece talep görmez ve sürekli arayış içine girer. zira talep eden taraf olmakla yükümlüdür. sonrası malum, önüne gelen her kadına yazar, mesaj atar. böyle bir erkeğin yerinde olsaydı bir kadın, talep görmeseydi eminim o kadın da "kişi"ye o kadar önem vermeyecektir.

  bu sebeplerden dolayıdır ki "çünkü kadın öncelikle standartlarını karşılayan bir adam, yani kişiyi arar". burada kadından bahsederken erkeğe oranla yapılan kıyaslamaları haksız buluyorum. yanlış anlaşılmasın bu kıyaslama doğru bir kıyaslama. ama kadın ideal insan prototipi olduğu için değil, o yaşına kadar karşılaştığı sikiyle hareket eden erkek profilleri yüzünden bu şekilde davranıyor. yineliyorum; o kadar talep görmeseydi, öncelikle standartlarını karşılayan bir adam, yani kişiyi aramayacaktı. yine arayacaktı belki ama o kadar özenli davranmayacaktı bu duruşa.
 • sırf türkiye'de olmayan bir şey. avrupada, amerikada bilmem nerde normal halk yaşantısında öyle filmlerdeki gibi kimin eli kimin cebinde belli olmayan, one night stand'lerin hava uçuştuğu, her köşe başında spontane bir seks gerçekleştiği bir yaşam olduğunu sanmayın. aynı buradaki gibi işte. dünyanın her yerinde, kadın erkek ilişkilerinin zorluğu
  1-yazılı olmayan toplum kuralları yüzünden
  2-kadının biyolojik yapısının getirdiği zorluklardan kaynaklanıyor.
  bir kere hamile kalma riski var. çok büyük bir sorun. korunma yöntemleri her zaman yüzde yüz güvenli değil. cinsel yaşamı çok hareketli olan kadınlar için bu büyük strestir. hamile kalma korkusu. bu fena bir şey. çünkü bir kez oldu mu, yok kürtajı, yok karar vermesi yok bilmem ne çok büyük sorun.
  sonra cinsel yolla oluşan hastalıklar var. hemen aklınıza aids bilmem ne gelmesin. temiz bir erkek bulmak kolay iş değil. erkeğin hiç bir problemi olmazken, erkeğin penisindeki bakteriler nedeniyle, kadınlarda ilişki sonrası çeşitli enfeksiyonlar, sistit, mantar, kaşıntı vs. gibi sorunlar oluşabiliyor. bu yüzden kadınlar genel olarak her önüne gelenle, temiz olduğuna emin olmadığı erkekle birlikte olmak istemez.
  yani cinsel ilişki ve çıkardığı problemler kadınların başına bela. kadınlar bu yüzden kendini korumak için seçici olmak zorunda. erkeğe hava hoş, hiçbir şey olmuyor ki.
  kadınlar için erkeğin sadık olmasının önemi de aslında da buradan gelir. karısını aldatan bir erkek, başka bir kadının vajinasındaki doğal bakterileri gelip kendi karısına bulaştırdığında karısını hasta edebilir. çoğu sistit vakasının nedeni budur. kimse de bahsetmez bu mevzulardan çok tuhaf.
  yani, şu kadınlarla uğraşmayın artık. yok efendim ilişkiyi hep zora koşuyorlarmış, seksten zevk almıyorlarmış, isteksizmişler de. öyle değil o iş. kadınlar hep risk hesabı yapmak zorunda. çünkü sonra çıkan sorunlarla boğuşan, acı çeken, hasta olan, stres yaşayan o oluyor.