şükela:  tümü | bugün
  • efenim sol framde sık sık batan ekonomiye can simidi atan hatta olan ödüllü ekonomi profesörü arkadaşları görünce dayanamayıp bir el atayım dedim bu işe.
    ülkemiz muasır medeniyetler seviyesinin çok çok üzerinde zaten. ancak dış güçler, mihraklar, fedö, amarigan amparyalizmi, israil ve haçlı ordusu, gomunistler, marksist leninist yapılar gibi birden fazla unsur kıskançlığından çatır çutur çatlamakta ve lobilerle iş birliğinde ülke ekonomisini adeta batırmaya çalışmakta. ey büyük önder baş komutan! neden yastık altındaki paraları ekonomiye katmıyorsun? şimdi kağıt paralar tedavülden kalksa millet yastık altı paraları ne yapacak? hesaplara yatıracak. bu ne demek borcu olanın borçları kesilecek. mesela kyk borcu olanlar kusura bakmasın daha geçen ay yapı ve kredi bankası hesabımdan airpods aldıktan sonra aktardığım 160 doları ve nakit bulunan 2000? yi alıp vergi dairesine aktarmış haberim olmadan. benim nasıl haberim olmadan para transferi gerçekleşiyorsa sizin de gerçekleşsin bana ne? o yüzden düşünsenize paranız varsa banka-devlet iş birliği ile şılop paralar asıl yerlere aktarılıyor. hem en önemlisi dediğim gibi gizli para yok. paraların piyasada olmaması ekonomimizi felç ediyor yahu! yoksa imf borç istedi verin dedi yani başkomutan reis-i cum.

buradan yetkililere sesleniyorum. kağıt parayı tedavülden kaldırın. nakit kartlar olsun. ödemeler onunla gerçekleşsin. bunun için ak partili güzel bir teknoloji şirketine 50-60 milyar dolar yatırım yapsanız onlar da über güvenlikli kartlar üretseler bu iş tamamdır.

hadi ekonomiyi biraz da ben kurtardım bugün köftehorlar. iyisiniz yine.