şükela:  tümü | bugün
  • türk insanı olarak aldığımız şeylerin eksik ve bozulmuş olmasına alışmışızdır. açık süt aldığımızda hep bilirdik ki içinde su eklenmiştir. suyu az olanı almaya çalışırız. iyi sütçü ararız.
    akaryakıttaki durumda aynı. halk arasında sulandırılmış olarak söylenen akaryakıt, heptan ve white sprite gibi solvent maddeler ile inceltilmektedir. (kaynak internet)
    bayram tatili için aracıma her zaman güvendiğim gişelerden çıkınca uğrak yeri olan opetten akaryakıt aldım. depoyu full doldurdum. karadeniz üzerinde yola çıktım. yakıtım yol boş olmasına rağmen hızla tükeniyordu. orduya vardım ve çeyrek depo altına inmişti. karadeniz turu boyunca sürekli azar azar farklı istasyonlardan yakıt aldım.
    beni şaşırtan batum'dan dönüşte socar istasyonundan aldığım yakıt oldu.
    yakıt türkiye'ye göre ucuz. 2.62 gel (lari) (1 gel = 2.14tl 13.06.2019 tarihi)
    depoyu fulledim. 135 gel verdim.
    bu yakıt ile tekrar istanbul gişelere gelmeden önceki opete kadar geldiğimde çeyrek depo yakıtım vardı.
    bayram trafiği çektim ve yolcuğuluğum 24 saat sürdü. 1235km yapmıştım. araba hala 260km gidebileceğimi söylüyordu.

hem daha pahalı hem daha kalitesiz yakıt kullandığımız bir gerçek var. internette haber ve şikayetleri okursanız da görebilirsiniz.

opet kullandığım güvendiğim bir istasyon olduğu halde böyle sonuç verdi. diğer istasyonların yakıtları ile de aynı sonucu yaşıyorum.
    süt alıyoruz su olduğunu biliyoruz. az sulusunu arıyoruz.
    neden ülkemde daha pahalı oluduğu halde gerçek akaryakıtı kullanamıyoruz.