şükela:  tümü | bugün
  • on yıllardır bu kargo işi bir temele oturtulamadı, bir sistemi yok. kuryenin inisiyatifine kalmış tamamen kargomuzun gelip gelmeyeceği. bu kadar şikayete, bu kadar huzursuzluğa, olumsuzluğa rağmen kimse olumlu bir adım da atmıyor. kimsenin kendini geliştirmek gibi bir kaygısı yok.

asıl elimizi kolumuzu bağlayan hepsinin birbirinden kötü olması. "a kargosu çok kötü ben artık b ile çalışayım" diyemiyorsun çünkü b'nin de ondan aşağı kalır yanı yok, o da çok kötü. yabancı şirketler görece daha iyi olsa da, onların şubesini de her yerde bulamıyorsun.

buna bir çözüm bulmak lazım artık ya. on yıllardır bu rezalet hiç değişmeden devam ediyor ve yapabileceğimiz hiçbir şey yok. bir şeyler yapmamız lazım. acaba e-devletten cumhurbaşkanına mı yazsak? *

bir değil, üç değil, beş değil. yurtiçi kargo bakırköy şubesi neredeyse hiçbir kargomu eve getirmiyor. "geldik, bulamadık, kağıt bıraktık" yalanını tutturmuşlar, oradan yürüyorlar. yıl sonunda "bakın şu oranda başarılı olduk" demek için. her seferinde aynı şey. kime neyi şikayet edeceğiz ki? kimsenin umrunda değil.

abd'den 6 günde kapıma kadar gelen kargonun karşısında ankara'dan 5 günde şubeye kadar gelen kargo.

kimse kargo şirketinde çalışmaktan memnun değil. nedense insanların angarya işi gibi görüyorlar bunu. zor da iş ama karşılığında para aldığın iş için maksimum efor sergilemek lazım, kargocuların büyük çoğunluğunda böyle bir şey yok. çok büyük çoğunluğu başka iş bulduğu gibi kaçıyor kargoculuktan ki zaten kim neden profesyonelleşsin kargo taşımacılığında.

artık üşeniyorlar mı yoksa talimatlarda "şu bölgede 3'ten az kargo varsa oraya gitmeyin, gitmiş gibi yapın" maddesi mı var, bilmem. gidiyorum, "ben evdeydim, geldik demişsiniz, gelmediniz" diyorum. hop kuryeye yönlendiriyor, "abicim geldik evde yoktun yauw" diyor, "kağıt bıraktık ama düşmüştür belki" diyor; sadece biri itiraf etti, "bahçe kapısından içeri giremeyince gittik" diye. bakar mısın düşünceye? istersen hiç zahmet etme ben gideyim, kargonun gönderildiği yerden alayım geri döneyim.