şükela:  tümü | bugün
  • anketörlük değildir!
  • (bkz: acunculuk)
  • itfaiyeci.

garip. hayatım boyunca hiç itfaiyeci tanıdığım olmadı. asker oldu, polis oldu, öğretmen, avukat, doktor; aklınıza hangisi gelirse ama hiç itfaiyeci tanımadım. itfaiyeci tanıdığı olan birini de tanımadım. bundan mütevellit bu meslek grubundan nefretimizi kazanacak bir fertle husumet geçmedi aramızda.

ama itfaiyeci tanımıyor oluşum gerçekten garip. küçükken "itfaiyeci olucam!" diyen tombul yanaklı veletler n'oldu sahi? ya başka meslekler edindiler ya da o yaşta kaçırılıp hafızaları silindi ve öyle itfaiyeci yapıldılar. mesai saatleri dışında da cam fanuslarda yaşam sürdürüyorlar. sosyal hayatta hiç karşılaşmamamızın tek mantıklı açıklaması bu.
  • astronot, astrofizikçi, kozmolojici astrobiyolojici, uzay bilimici, gezegen bilimci gibi meslekler olabilir mesala.zira bu meslekleri icra eden insanlar ile türkiyede karşılaşmak ya da bir anınızın olma olasılığı çok çok düşüktür...
  • (bkz: seyislik)
  • burada yer alacak meslekleri icra edenler daha önemli. kağıt toplayıcılar, biz daha kalkmadan sokakları temizleyenler ve sabah sabah sıcak sıcak ekmekleri bakkala getirenler.
  • (bkz: din tüccarlığı)

nefret edemezler, ettirmezler...
    gök tengriye minnet olsun ki, doya doya nefret edebiliyorum. gebersin pezevenkler.
  • (bkz: çöpçülük)
  • nasıl başlık açıyosunuz amk dedirtir.
    kim kimin neyden nefret ettiğini başkası adına nasıl yazabiliyosunuz hayret valla.
    bulaşıkçılık yazıcam mesela olacak mı? herkes seviyor mu olacak?