• kişi başına alınan kitap sayısı sekize yükselmiş. birkaç yıl önce bu sayı iki idi.
    metrobüste kitap okumak havalı kabul ediliyor. instagram'da kitaplı paylaşım çok like alıyor.
    e-kitap satışlarında da artış var.
    toplumda geriden geriye bir gelişme oluyor da bizim mi haberimiz yok?

ayrı yazılması gereken -ki, dahi anlamındaki 'de' konusunda da ciddi bir hassasiyet artışı görüyorum ben.

sebebini merak etmemek elde değil. neler oluyor sözlük?
  • ne yazık ki istatistiklere test ve ders anlatım kitapları da dahil edilmekte, bu yüzden sayılar şişirilmektedir. türlerine göre kitaplar ayrıldığında görülecek ki basılan kitapların yüzde 58'ini ders kitapları teşkil ediyor.

http://t24.com.tr/…man-gunde-sadece-1-dakika,370472

düzeltme: bir başka kaynağa göre basılan kitapların yüzde 71'i eğitim kitabı, yüzde 9'u da dinî içerikli (dua, ilmihal vb.) kitap.

http://www.haberturk.com/…-basina-kac-kitap-dusuyor
  • kitap satışlarında kdv'nin sıfırlanması dolayısı ile beklenen.
  • güzel bir durum fakat şu var ki okunan kitabın niteliği bilinmiyor.
    ergenlerin okuduğu wattpad yazılarından hallice kitaplar bu listeye dahilse çokta sevinçten havalara uçulacak bir yanı yok bence.
  • devam eden avrupa şampiyonasında bire bir gözlemlediğim mesele. zira yorumsuz olarak tanım verme babından şunu söylemek istiyorum. sanırım bilderbergciler yeni bir afyon buldular. daha doğrusu yatmış bir devi uyandırmayı akıl ettiler. futbolda artan pazar payını hem kanalize edebilmek için hemde öteden beri var olan devi yeniden uyandırmak için yapılan bu küçük politikanı ay itibariyle görmekteyiz. sayelerinde her maç öncesi ve sonrası yaşananları yani o muhteşem duygu selini gördükçe fark ettimde türkiye de solculuk diye birşeyin var olmadığını daha doğru ifadeyle vakti zamanında bitirildiğini bununla beraber milliyetçiliği itici bir kelime bile olarak görenlerin gerçek milliyetçi olduğunu görmüş bulunmaktayız.
    son tanım: haydi çocuklar gözünüz aydın nur topu gibi devimiz uyandı meselesi.
hesabın var mı? giriş yap