şükela:  tümü | bugün
  • biraz yaptığım araştırmalar sonucu imkansız olduğunu gördüğüm umutsuz hayal.

uzun zamandır seviyorum klasik arabaları, öyle gözüm yükseklerde de değil impala olsa yeter. o da olmadı cadillac, chevrolet diye indim indim ki ford taunusa kadar.
    taunus abi yani alt tarafı, onun bile bakımlısını alayım desen 20-30 bin bayılman gerekiyor. ki ilerleyen zamanlarda çıkacak arızalar için türkiye'de ahlaklı usta bulmak ayrı mesele. conta değiştirsen yeterli gelecekken 500 tl masraf çıkartan kaşarlanmış yürüyen cehennem odunlarından bahsediyoruz burada.

asıl demek istediğim, yurt dışında milletin yüzüne bakmadığı, 2 aylık maaşlarıyla düşünmeden alabilecekleri bu eski ihtiyarlara ulaşmak neden bu kadar güç insan gerçekten anlamıyor.
  • şimdi ford taunus bir klasik değildir, bunun için en az 70'lere uzanman gerekir: ford 20m, 26m gibi. tut ki böyle bir araca sahip oldun, yedek parça ve usta problemi zaten arabadan soğutur. bulduğun yedek parça ender bulunan birşey olduğu için türlü ahlaksızlıklara maruz kalırsın. klasik araç sahibi olmak için bir garajın olmalı, paran olmalı, arabadan anlamalısın, elinden iş gelmeli.
    tanım: saçma bir istektir. yapılmamalıdır, klasik araçlara anavatanlarında sahip olunmalıdır.
  • gözde büyümesin. yapmakta olduğum eylem... ankara'daysan ustasına yönlendiririm. başta biraz uğraştırabilir ama sonra keyfini sürersin.