şükela:  tümü | bugün
  • malumunuz türkiye'de korna bir konuşma dili oldu artık.
    şoförler yol verirken korna çalıyor, yol vermeyecekse yine korna çalıyor. mahallenin bakkalına korna ile selam veriyor. trafikte atar yaparken kornaya basıyor. haklısın derken yine kornaya basıyor. her koşulda anlamlı anlamsız kornaya basıyor. basıyor da basıyor. şerit kaçırana korna basıyor, şeridinde gidene çıkmasın diye yine korna basıyor. eski türk filmlerinin bazı sahnelerinde bir yerde trafik varsa fon müziği olarak sadece korna sesleri geliyor.

demek türkiye'de korna çalmak yasak tabelası konulmaya başlansa sanırım kimse araba kullanamayacak.
  • bağzı manyak şoförlerin sinirden kendini sikmek eylemi ile sonuçlanması muhtemeldir.
  • korna çalmanın yasaklanması değil ama farklı çözümler düşünülebilir.

kornalara takılacak bir aparat vasıtasıyla her kornaya basışta 5-10 kuruş civarı ceza falan yazsa sisteme, bakalım o zaman kaç kişi basacak o kornaya.

5-10 kuruş da bunun iyimser hali.

korna çalmak yasaklanırsa, korna yerine trafikteki araç sahiplerine basmaya inenlerin ortaya çıkmasıyla sonuçlanacak durumdur.
  • dolmuşçu kafayı uzatıp binecek var mı diye bağırır.
  • mesela bizim alt kat komşu evdekileri haber veremez ve cep telefonu denen şeyin icadından haberi olur.
    iletişim aracı olarak korna nedir amk. sesini duymadan zorunda mıyım ben senin.
  • fonksiyonel sellektör satışlarında hatrınsayılır yüzdelik dilimlerde artışlar yaşanır.

fonksiyonel sellektör nedir ,enter
  • iç savaş bile çıkartabilecek hadise olur. gizli ve açık çomarlar trafiğe çıkamaz, cam açıp küfürleşmeler yaygınlaşır, sürekli kazalar yaşanır, toplumsal bir kargaşa çıkar. eğitimsiz halk gizli korna tarikatlarına kapılır.

trafik bir eğitim meselesidir, eğitimini vermeden kaldıramazsınız. bu halk eğitimsiz ve bunu trafiğe yansıtacak haklı olarak. korna, selektör, motoru bağırtma, sağlama v.b. medeniyetsizlik ve cehalet kokan hareketleri önlemenin tek yolu eğitim.

trafikte korna çalanın annesinin kadınlar günü kutlu olmasın. o hayvan evladını yetiştiren kadın hak etmiyor.
  • love&abuse