şükela:  tümü | bugün
 • bülent ecevit tir.
  haklı sebepler ile takdir ettiğim bir harekattı ecevit gibi politikacılar pat diye kıbrıs'a giriyordu tabi yaptırımları oluyordu mesela (1974'yen beri hiç bir büyük devlet tarafından kktc'nin tanınmaması ) dünya değişti ambargolar öyle hale geldiki gücün varsa adamı kendi ülkesinde açlıktan öldürürsün.

  ambargo var, kimse seni tanımıyor e abin türkiye'de işsizlik diz boyu açlıktan öleceklerdi kktc'liler be ülkede ada'm kalmayacaktı

  mesela türkiye'de kumarhaneler neden kapatıldı biliyor musunuz sayın cahiller dine aykırı diye mi buna inanmıyorsunuz dimi ? :) kumarhanelerin yaptığı istihdam ve ödediği vergi evlere şenlik küçük bir örnek en ufak bir slot makinasının aylık 20.000 euro devlete para ödemesi gerisini sen hayal et ? eğer türkiye kumarhaneleri kapatmayıp tüm kumarhane izinlerini kıbrıs'a vermeseydi kktc'de insan kalmayacaktı da o yüzden ( niye amk kktc'deki müslümana helal , istanbul'da ki müslümana mı haram ? )
 • daha önce üzerinde düşünmediğim, eğer doğruysa ( başka sebebi de olabilir ) çok kurnazca bulduğum fikir.
 • kumarın ocağa incir ağacı dikme temalı tehlikeli bi aktivite olması ile alakalı olabilir.
 • şu anda o kumarhanelerin ekmeğini yiyen biri olarak katıldığım düşüncedir.casinoları çıkarırsan kıbrıs koca bir hiçtir arkadaşlar.gerçekten koca ülkeyi ayakta tutan tek sektör.
 • anlamsız bir sebeptir.

  kumar bilinçsiz oynanırsa ve aşırıya kaçılırsa kötü bir şeydir, tamam. ancak şu an kumar oynanmıyor mu yani ? eskisinden çok fazla oynanıyor. çok büyük paralar dönüyor ve devlet vergi de alamıyor. mafya ve terör örgütleri ihya oluyor. kara para ekonomisinin bel kemiğidir kumar.

  üstelik kumarhane olmadığı için zengin turist de gelmiyor ülkeye. başka ülkelere kaçıyorlar.

  bu sebeple kumarhaneler açılmalı ancak her kafasına esen girememeli. daha çok turistlere yönelik olmalı. bilhassa zengin turistlere.

  yerli turistlerden ise sabıkası olan, ekonomik durumu el vermeyen kişiler böyle yerlere sokulmamalı. nakit para ile özel kartlar ile oyun oynanabilmeli. bu şekilde devletin denetimi de tam olur. güvenlik de sorunsuz işler.

  insanların maddi durumlarını ve aile saadetlerini tehlikeye sokmadan zevk için oynamalarına müsade edilmeli.

  inanın şimdiki illegal kumar sektöründen çok daha güvenli ve isabetli bir karar olur bu durum.
 • kumarhaneyi tek başına düşünme. kumar sektörü yıllık 20 milyar dolar kar elde eden bir sektördü. dikkat et ciro değil kar. bu da milyar dolar servete ulaşan mafya babaları doğurdu. bu babalar kumarla kalacak değildi. fuhuş kumar sektörüyle birlikte büyüdü. yurtdışından hayat kadınları getiriliyor kumarhane yanındaki otelde satılıyordu. o dönemde hayat kadını sayısı 800 bindi. bugün 150 bindir. kumar sektörü gidince hayat kadınları da bitti. kumar zengin müşteriler çekiyor bunların sapık istekleri oluyordu. örneğin sübyan pazarı da kumar bağlantılıydı. uyuşturucu ha keza öyle. kısaca uzatmayayım kumarhaneler illegal sektörlerin sıçrama noktasıdır. açıldı mı sadece kumar değil mi diğer şeyler de artar.