şükela:  tümü | bugün
 • canlı bomba adaylarının yaptığı bir benzetme/karşılaştırma.

  hemen bakıyoruz,

  israil/filistin: birinci dünya savaşı'na kadar osmanlı idâresi altında araplarla meskûn olan, son zamanlarda sınırlı bir yahudî nüfus da barındıran bir bölge. daha sonra ingiliz mandası altında artan yahudî göçleri, çatışmalar, savaşlar, ingilizlerin çekilmesi, israil'in kurulması, arap(esas olarak mısır)-israil savaşları, barış görüşmeleri, sonunda gazze ve batı şeria'da bağımsız olmak isteyen filistin ve geri kalan topraklarda egemen olan israil var. birbirinden ayrı yaşamış iki halk. uluslaşma, aynı kimlikle ifâde olunma ihtimâlleri sıfır, böyle bir çabaya yeltenmek abes kaçar.

  türkiye: bin yıldır türk devletlerinin hâkim olduğu anadolu toprağı. aynı coğrafyada yüzyıllarca yaşamış unsurları da bir ulus-devletin çatısı altında tek millî kimlikle ifâde edebilirsiniz. ha kendisine öyle demek istemeyen demez, kendisini japon hisseden de vardır, millî kimlik yerine dinî kimlikle ifâde eden de vardır, devlet her gün 80 milyon insanı sorguya çekip türklüğü benimseyip benimsemediklerini soracak değil. ama hukukî düzenleme bellidir. aksi görüşü savunanların bunu türkçe ifâde etmelerinden de anlayacağımız gibi normal olan budur.

  ek: başlık başıma kalmış. pekekeli biri açmıştı.
 • yahudilerin arap kökenli olduğunu bilmeyen yazar beyanı.
  edit: https://www.facebook.com/…arap-kökenli/75507139451/
 • türkiye'de beceriksiz ya da şanssız olmayan bir kürt en lüks araçlarla gezer, dev villalarda yaşar, her türlü illegal işi burnu kanamadan gerçekleştirebilir, devlete vergi vermez, çocuk başına para alır, alenen türkiyenin bölünmesini savunma ve devleti soyma özgürlüğüne sahiptir ve seyahat özgürlüğünün dibine vurabilir. filistinliler ise dünyanın en güçlü ve donanımlı ordusuna karşı varolma savaşı verir.

  not : of unutmuşum ya, özgürlük savaşçısı güzel insanlardır (iç güzellik) kürtler.
 • israil’deki arap faturasını öder, türkiye’deki kürt türklere ödetir.
 • israil devleti musevi değil de müslüman bir ülke olsaydı filistin halkı kimsenin umurunda olmazdı.

  mesela yemen halkı açlıktan, hastalıktan resmen kırılıyor ama kimsenin umurunda bile değil.

  özetle müslümanın müslümana yaptığı zulüm tuhaf bir şekilde anlayışla karşılanıyor.

  ama aynısını yahudiler yapınca kıyamet kopuyor.

  yahudiler müslümanların "düşman ihtiyacını" karşılıyor, belki de ondandır.
 • turkiye de doğru düzgün kürtlere saldırıldığı nerede görülmüş
  ama israil de arap olanlara böyle şeyler yapılmaktadır
 • tütkiyedeki toprak ağası para babası pedofili halis öztoprak wins against filistinli beş paraya karnini doyuran ahmedgöbeğini kaşıyan filistinli işbirlikçi iş adamı mahmud wins against zeytinburnunda 15 saat konfeksiyon işçisi kürt nazire ana. kısacası kaybeden işçiler, çalışmazsa kendine benzeyeni yok etmezse, gebericek korkusunu her an hissedenler. gerisi milliyetçi hikayeler. ahmet türkün abdulkadir aksunun turgut ozalın kürt olmakla ilgili sıkıntısı yoktur. tekmil para ihale biz de kazanalımcılardır
 • sabahın 05:00'ında tam teçhizatlı askerler tarafından evi basılıp,

  "kardeş artık burası bizim. burayı terket buraya türk'leri getireceğiz ve siz burayı terketmezseniz sizi öldüreceğiz."

  tehdidinin ve fiilinin ne demek olduğunu bilmeyen aptal kıyaslamadır.

  edit: "omo biz öldürüldüüüüüük" diyerek kafadan kürdistan faşizmi kasacaklar siktirip gitsin ütopyalarında oynamaya devam etsinler.

  yayılmak için insanların evlerinin yıkılıp tarım arazisi haline getirilmesi, çoluk çocuğun sokak ortasında öldürülmesini sizin sikik aponuzun hayallerinin peşinden gidip binlerce insanın ölümüne yol açmasıyla kıyaslayacak değiliz.
 • k*rtçülerin şu olaylarından çok bıktım valla billa ya. bak en baştan yazıyorum. türkiye gibi bir ülkede hala özgür değiliz diyen k*rtler varsa dönüp bir baksınlar. türkiyede ben türküm demek bölücü faşizanlık olarak değerlendirilirken ben k*rtüm demek özgürlükçülük olarak bakılıyor. neden çünkü onlar barış güvercini, çünkü onlar (sözde) ezilmiş halklar
 • asil zulm altinda olanlarin israil vatandasi filistinlilerin degil de bati seria, gazze (filistin vatandaslari yani) ve oburlerine oranla daha az da olsa kudus kimligine sahip filistinlilerin oldugunu bilmeyen yazar beyani.

  yahu israil vatandasi filistinlilerin digerlerine oranla pek bi dertleri yok zaten.

  edit: ic siyasete oynayan firsatci bir pkk'li basligiymis. zaman harcayip bosuna yorum yapmisiz mk.