şükela:  tümü | bugün
 • evet acımasız gerçekler kapsamında liberalleri ve dincileri çıldırtmaktadır. ikinci cumhuriyetçi kafanın dizlerini dövmesi bundandır.

  türkiye'den iki fotoğraf. dincilerin neden kadına düşman olduklarının, çalışan kadına düşman olduklarının veya okumuş kadına düşman olduklarını basitçe özetliyor.

  kadın erkek omuz omuza, birlikte üretiyorlar, birlikte direniyorlar. eşitler. örgütlü iken ve mücadele ederken özgürler. laikliğin özeti.

  https://www.facebook.com/…074932755/?type=3&theater

  https://www.facebook.com/…114932751/?type=3&theater

  matadirenişihaberi

  ders 1: neden örgütlü olmalı, neden boyun eğmemeli.

  https://www.facebook.com/…940242602/?type=3&theater

  memleketin gerçeği bu. hastaneler, okullar, iş yerleri ve fabrikalar bu gerçek ile içiçe.

  şu direnişin özeti. gericilik bitmiş, laiklik kazanmış, patron sömürüsünü bitirebilecek irade var. üreten emekçilerin senin, benim ve onun güzel yüzleri var.

  evet türkiye'nin laik kalmasının tek koşulu örgütlülük ve mücadele.

  cumhuriyet, eşitlik, bağımsızlık, yurtseverlik ve aydınlanma gibi dertleriniz varsa nasıl ve nerede örgütlenirim diye düşünmenin zamanı geldi.

  (bkz: müstehaktırcı değil örgütleyici tayfa)

  edit: örgütlenin, gerçekten. insani temel bir güdü ve türkiye'nin tek ihtiyacı. örgütlü olmamızdan öyle korkuyorlar ki. korkacaksak yalnız kalmaktan korkalım.
 • türkiye'de laikliğin yenilenemeyeceği gerçeği olarak okudum başlığı...
  (bkz: yaran yanlış okumalar)

  edit: biraz daha açıklamak istiyorum. öğretmenim ben lisede. çok uzun süredir de değil 1 yıl 4 ay oldu. ama ne zaman sınıfa girsem %50 o ders bir öğrenci dinle ilgili bir konu açıyor (belki ilgi çekmek için belki dersi kaynatmak için farketmez) en son bir derste dayanamadım laiklik nedir diye sordum. konuyu dinden uzaklaştırmamı istemedikleri için cevap vermediler ben de "ben matematik öğretmeniyim ve şu an dersimiz matematik. anayasaya göre şu an biz bu konuyu burda konuşamayız. ha anayasa değişir orasını bilemem." dedim. şimdi dört gözle anayasanın değişmesini bekliyorlar. demez olaydım ben de acemiyim tam nerde ne denir ayarlayamıyorum. kırmadan üzmeden yontarak değil yönlendirerek eğitmeye çalışıyorum ama bu gençler böyle büyüyor haberiniz olsun.
 • biz muhafazakarlar için olmayan gerçekliktir. sonuç itibarıyla ülke lideri muhafazakar.

  (bkz: yoo çıldırmıyoruz)
 • kadını annelik vasfına sıkıştırıp evin içine hapsetmeye çalışanlara, kadını hayatın her alanında ikincillestirmeye çalışanlara, kadının tek kariyeri annelik olmalı diyenlere inat kadın erkek yan yana gericiliğe asla boyun eğmeyeceğiz diyenlerin canlı kıldığı gerçektir.
 • bi yanda kendi kızına, annesine vb cinsel isteklerini dizginleyemeyen muhafazakar bir tayfa.

  diğer yanda kendini ikinci sınıf değil eşit gören işçi kadınlar.

  elbette kadınlar kazanacak.

  işçi kadınlar.

  https://www.facebook.com/…930306803/?type=3&theater

  üniversiteli kadınlar.

  https://twitter.com/komunistgencler
 • aldığı her nefesin ajitasyon olduğu tatlısu hümanisti antipatik solcuların büyük bir hezeyanla inanmak istedikleri hede.

  yışısın dinyi birişi. yişisin hilklirin izgirliği. yişisin kişlir kilibiklir. diği çik gizil. işçi, imikçi, dinyi birliği, yişisin fiminizim.

  her yerinizden oluk oluk antipatiklik akıyor. bir de o iftiraların ardı arkası kesilmeyen ağızlardan 'kendi kızına, annesine cinsel isteklerini dizginleyememe' bıdı bıdısı yapılmıyor mu. gül geç.

  alayınız sevimsizsiniz.

  yişisin silci tiyfi. yişisin fiminizim.

  aynen devam.
 • memleketin asıl gerçeği bu;
  angara sincan'da düğünlerde 'bağdadın gapısın genc tayyip açtı, amarika rusya önünden gaçtı', 'osmanlıdır özümüz, tayyiptir son sözümüz!' diye saz çalıp göbek atıyorlar.

  herhangi bir devlet ilkokuluna (bak ilkokul dedim) git öğretmen değil, öğrenci kız çocuklarına bak bakalım kaç tanesinin başı açık.

  az ayaklarınız yere bassın la bebeler, inemediniz şu bulutlardan aşağıya bir türlü.
 • babanın öz kızına şehvet duymasıkafasının türkçeyi de unuttuğunu görmemizle karşımıza çıkan acımasız gerçek.

  bu kafayı örgütlü bir toplamın yenmesi çok kolay.

  o sapıklıklarınıza dur diyecek birileri elbet çıkar.

  https://www.facebook.com/…805129883/?type=3&theater
 • 21. yüzyılda hala yeşil parka giyinip, "hılklırın dımıkrısısı" "yışısın ızgırlık" diyen ajiteci ergen düşüncelilerin hala var olduğunu gösteren başlık.

  hala bunlar yeşil parka giyinip üniversitelerde 'yışısın ızgırlık' diye dolanıyorlar biliyor musunuz?
 • işin ironik yanı burada bunun solcu ve komünistler tarafından iddia edilmesi. ulan memleket sizin elinize düşeceğine katolik bir kadro ve teokratik devlet düzenini tercih ederim kodumun malları.