şükela:  tümü | bugün
  • bir zamanlar basortululer devlet dairelerinde ise giremiyor diye savaslar verdiniz, ortaligi ayaga kaldirdiniz, sonunda hakkinizi soke soke aldiniz. peki simdi ayni ayirimciligi neden lgbt uyelerine karsi kullaniyorsunuz? acik acik lgbt oldugunu ilan aeden bir kisi devlet daielerinde ise giremiyor. bunun kanunsal, hukuksal, insan haklari vb acisindan gerekcesi nedir? bunu devlet aciklamak zorunda.

edit: basligi actigim icin beni lgbt yapanlara selam olsun. lgbt degilim. sadece onlara karsi yapilan bu ayirimciligi kiniyorum.
  • gizli gay’ler ortaya cikmasin diyedir.
  • düpedüz ayrımcılıktır. bu insanları yok saymaktır. umarım gün gelir devran döner lgbt+ bireyler de heteroseksüellerden farksız olarak yaşam sürerler.
  • ama yani lütfen siz de açık açık lgbt'li olduğunuzu ilan etmeyiniz.
  • ülkenin durumuna bakarsak uzunca bir süre daha gerçekleşmeyecek olandır. daha alınacak çok yol vardır.
  • e o zaman bu kadar ibne devlet memuru olarak nasil gorev yapiyor
  • lgbt'nin devlet işine giremediği hangi verilerle iddia edilmekte? hangi yasa bu durumu kontrol etmektedir? ciddi ciddi soruyorum? biliyor da mı konuşuyorsunuz yoksa ezbere mi sallıyorsunuz? ben diyeyim, ezbere sallıyorsunuz, türkiye cumhuriyeti'nin hiçbir şekilde eşcinsellere ve trans bireylere ayrımcılık uygulayan yasası yoktur. bırakın türkiye cumhuriyeti'ni osmanlı devleti bile eşcinselliğin suç olmadığını ilan eden bildirgeye, ingiltere'den de, isveç'den de önce imza atmıştır.

ingiltere eşcinsel diye kendi insanlarını kısırlaştırırken, mustafa kemal atatürk'ün kurduğu modern cumhuriyet hiçbir şekilde eşcinselliği suç olarak saymamış, hiçbir yasada da ayrımcılık uygulamamıştır. sizler cidden cahilsiniz ha, var olmayan bir şeyi sanki varmış gibi söylüyor, emin emin konuşuyorsunuz.

her şey güllük gülistanlık demiyoruz, çözülmesi gereken birçok problem var, ancak bize sadece şunu söyleyin, sadece, şunu, türkiye cumhuriyeti'nin hangi yasası, lgbt bireylerini dışlayan bir uygulama ortaya koymaktadır? yasa söyleyin, kanun söyleyin, spesifik olarak bir şeyi gösterin ki düzeltilmesi için mücadele edelim, hangisi o? söyleyin? bu cahillliğiniz milleti öldürecek artık yeter ya.
  • kanun söyleyin yasa söyleyinle olmuyor pratikte bir trans birey devlet memurluğu mülakatlarını geçebiliyor mu ?

sırf kürt diye alevi diye solcu diye mülakattan elenen memur adaylarını bilmesek trans bireyler ayrımcılığa maruz kalmıyor devlette açılan pozisyonlarda deriz.

kimse demiyor ki bu kanundur zaten kanun hükmünde karar veren bi kişi var kanunun da hükmü kalmadı mesele reel hayattaki sonuçlar.
  • dehşet yanlış bir bilgidir. ağır yanlıştır.
  • direkt ise alinamazlar diye bir kanun yok ama oyle olduklari anlasildigi anda alinmiyorlar zaten.

lgbt devlet isi basvurusu