şükela:  tümü | bugün
  • ne yazık ki onur haftasında karşımıza çıkan gerçeklik.
    özellikle sosyal medyada lince maruz kalan bireyleri görüyorum bu günlerde.
    avrupa'da artık insanlar birbirlerine cinsel yonelimlerine saygı duyarken bu türkiye'de 2020 yılına gelmemize rağmen mevcut değil. hatta bırakın saygıyı türkiye'nin bir çok yerinde hala lgbt bireyleri şiddet görüyor ve öldürülüyor.

insan gerçekten böyle senaryolara denk geldikçe üzülüyor. bu insanlarda bizim insanımız , kimin kiminle sevisecegine karışmak yerine kim kimi soyuyor, öldürüyor bunlarla ilgilenin artık.

şu videoda dinlerken benim gözyaşlarım doldu, eğer sizin vicdanınıza dokunmuyor ise o sizin taş kalpliliginiz.

lgbt bireyleri siddeti anlatiyor dakika 17 den itibaren
  • acı gerçek. gerçi türkiye'de saygı duyulmamak için lgbt olmana falan gerek yok. genel olarak saygısızlık ve pislik içinde yaşıyoruz zaten.
  • cumhurbaşkanının bile ulusa seslenirken hedef gösterdiği insanlara, ülkesinin halkının da saygı göstermemsidir.
    üçüncü bile değil otuzüçüncü dünya ülkelerinde doğaldır. 20 yıldır sürekli geriyo doğru gidiyoruz. bir noktada şimdiki zamandan ve dünyadan o kadar uzaklaşacağız ki ama artık çok geç olacak.
  • sikimde olmayan şey. ben türkiye'nin dinci çomarına saygı duyuyor muyum sanki? açlıktan gebersinler ben hayatımı yaşarım. :ddd
  • yav türkiye'de kim neye saygı duyuyor da konuyu lgbt özelinde değerlendiriyosunuz ?
  • lgbt nin kendi öz saygısı var mı? yürüyüş düzenliyorlar, estetikten yoksun saçma sapan pankartlar, çıplak bedenler. çıplaklığın bile bir estetiği var ama oranızı buranızı boyayıp etrafa saçma sapan küfürler edince iş değişiyor. lgbt olmak marjinallikmiş izlenimi uyandırmaya çalışırsanız buna herkes tahammül edemez. 2 yaşındaki çocuğu boyayıp, karşı cins elbisesi giydirirseniz saygı filan beklemeyin.
  • gercekten o kadar guzel anlatmislar ki durumu, iki farkli bakis acisindan gorunce bizim ne kadar acimasiz oldugumuzu cok daha iyi anliyorum. zaten aslinda turk cocugun yuzunu gizlemesi bile her seyi cok iyi ifade atiyor. bence hic birsey insan hayatindan daha degerli olmamali. birakin isteyen istedigi gibi yasasin kardesim.
  • senelerdir sağcıların ve solcuların birbirine tahammülü yok. lgbt için en az 40 senemiz var dediğim durumdur.
  • kim ne yaparsa yapsın, hangi cinsel yönelime kayarsa kaysın umrumda olmaz. lakin bu ülkede bu konuda saygı beklemek, dört yapraklı yonca bulmakla eşdeğer. bunlar iyi günleriniz, istedikleri islamcı türkiye’ye kavuşurlarsa sizleri terörist ilan edip içeri atabilirler. insan hakları falan hikaye. her şeyi bekleyin bunlardan.
  • saygı duyuyoruz duymasına da her yerde her an lgbti güzellemesi duymaktan, kasılan duyarlara maruz kalmaktan bıktık sadece.
    heteroseksüelim demeye korkar olduk.