şükela:  tümü | bugün
 • türkiye’deki krizin her koldan girdiğini gösteren rezalet durum. şuan bile fakirin yemeği tavuk döner 10 tl olmuş, et döner desen 20-25 lira. incecik lahmacun tanesi 7-10 tl. incecik adana 18-20 tl. tost bile artık heryerde 10-15 lira. tost ulan tost!!! tost amk!!! ulan ev dışında yemek yiyemeyecekmiyiz bu ülkede. dışarda oturup yemek yiyemiyekmiyiz ulan. bi yemek yiyelim desek cepte para kalmıyor..

  içecekler: kutu meşrubat en az 3.5 tl, lüks amk. her neyse ayran yokmu ayran küçük olan varya..
 • tanım: kahvaltı ve öğle yemeğini ofiste yiyen biri olarak katıldığım önerme.

  batarlar inşallah.
 • en önemli sebebi, işletmenin ödediği kiradır.
  türkiye'de emlak sahipleri oldukça aç gözlüdür.
  üretime zerre katkıları olmadan en büyük parayı onlar kazanır.
 • multinet, sodekso, vb. de bir nedendir. nasıl olsa cebimden çıkmıyor diye plaza insanları lokantaları kapatıyor öğlen akşam..
 • yurtdışından gelen turist için hâla çok ucuz fiyatlar. fakat yaşayan ve %bilmem kaç parası devalüe olmuş bir ülke için gerçekten hissedilir derecede artmıştır.

  neyse çomar kardeşimi, dediklerime katılarak bu dönemde akp'ye oy atma isteği gittikçe azlacaktır. azalsa bile seçime 3-5 ay kala çıkartılacak "zarraf meselesi milli meseledir" ya da şu ülke kadın bakanımızı kabul etmiyor tarzı suni gündemlerle tekrar akp'ye oy atma isteği yükselecektir. böyle böyle bir ülkenin içine nasıl edildiğini görüyoruz. keşke save atma olsa da 2001'deki save'lere geri dönebilsek...
 • halen "bağlam" karşılaştırması yapmayı beceremediğimizi bize gösteren haklı önerme.
  x ülkesindeki fiyatları karşılaştırırken oradaki yaşam standartlarını, alım gücünü, enflasyonu ve diğer ekonomik parametreleri dikkate alarak oranlama yapmayı ne zaman öğreneceksiniz?
 • ne ucuz ki bu memlekette diye tersten sorduğum soru.
 • hizmet sektörü olarak düşünürsek birçok ülkeye göre daha ucuzdur.
 • kırmızı et içeren yemekler gerçekten çok pahalıdır. tabi ki pahalılık herkesin kazancına orantılı değişir istanbul da öğrenciliğimde 90 ların sonu iett ile bağdat caddesine gittiğimde çok aç da olsam hiç bir mekana girip bakmazdım bile , kadıköyün arka sokaklarında büfe tipi yerlere gidip kır pidesi vb. yerdim. gelirim ortalamalarda biriyim boğaza bakan bir yerde bir kahve bir tramisu ya 40 50 vermek normal geliyor çengelköy de mesela çünkü bir avm nin içerisindeki yerde manzarasız bir mekan dada aşağı yukarı aynı. açlık zor ve insana her şeyi yaptırır ülkede hiç bir geliri olmayan 4 milyon civarı mülteci sokaklarda(yalnız suriyeden değil). ülkede gerçek enflasyon özellikle gıda temel ihtiyaç da yüksek süt (yarım yağlı) geçen sene 1,60 bu sene 2,5 larda, yumurta orta boy 30 lu geçen sene 8,5 lardayken şu anda 13 tl bunlar ucuzluğuyla bilinen marketlerdeki ucuzluğuyla bilinen markalardaki artış. bu hesapla lokanta fiyatlarının geçen seneye göre % 15 - ila % 30 arasında arttığını gözlemliyoruz. sosyal adaletsizlk ve gelir dağılımının en acı en kötüsü aç kalmak olucak.