şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
  • kahve
  • yaşamak.
  • teknolojik bütün aletler.
    250 liralık ayakkabı,
    restoranda gidip yemek yemek,
    internetten alışveriş yapmak
    ve geri kalan her şey lüks.
  • bmw, audi, mercedes ve en üzücüsü volkswagen :(
  • cep telefonu, buzdolabı, klima...
  • her yere taksiyle gitmek

edit : cok fazla elestirisel mesaj geldi, aciklama ihtiyaci hissettim. yurt disinda taksi pahalidir, lukstur ama tr'de ucuzdur avrupaya ve diger ulkelere nazaran. ekonomimiz o kadar kotu ki insanlar 1 liranin hesabini yapar hale geldi ve bu sebepten taksi luks oldu.
  • hobi edinmek.
  • (bkz: ahlak)
    (bkz: iş ahlakı)
    (bkz: başkasına saygı)
    (bkz: dürüstlük)

ve bittabi (bkz: seks)

bol bol örnek bulunabilecek şeylerdir.
  • daha doğrusu türkiyede lüks olan şeyler.deniz ürünleri. lüks muamelesi yapılıyor ama sayacaklarım insanların ihtiyacı aslında.

elin memleketinde karidesi, istakozu vs dondurucudan alıp rahatça yiyebilecek durumum vardı. türkiyede ayda yılda bir de olsa hamsinin yanına yaklaşamıyorum. hamsinin, palamutun yanına yaklaşabiliyorsam bil ki bayatlamış, elde kalmıştır. ucuza ittirmeye çalışıyordur. onu alınca da ya aşırı midem bulanıyor ya da kusuyorum. öyle tiksiniyorum ki balık yemekten 1 yıl balık yemiyorum. yani balık ucuzlamıyor aslında bayatlıyor. patronum bana her yeri deniz olan bir ülkede balığa ulaşmanız neden bu kadar zor diye espri bile yapmıştı.

pahalı balık olunca zaten eski öğrencimin demesiyle et alırız o parayla

ki kırmızı ete ulaşmak da ayrı mesele allahtan antibiyotikli, hormonlu tavuklar var, neyden yapıldığı belli olmayan ısıl işlem görmüş sucuklar var da arada et yiyebiliyor yurdum insanı.

zamanında aldığım farklı ürünlerle çok lezzetli ve güzel yemekler yapıyordum. çünkü pratik yapmak için bütçem oluyordu. türkiyede yemek murdar olur o kadar paraya yazık olur diye esaslı yemekleri sadece yılbaşında yapabiliyorum. o da deneme yanılma yöntemiyle değil, daha önce bildiğim şeylerden. kendimi geliştiremiyorum yani.
  • (bkz: starbucks)
337 entry daha