şükela:  tümü | bugün
  • link

gençler arasında kullanımı hızla artıyor. her sokak başında görmeye başladım.

iran'daki kadınlar gibi önceki kuşaklar gibi bağlamaya başladılar.

bir orta yol bulma çabası olarak görüyorum. gayet de şık oluyor. siyasi anlamından da kurtulmuş oluyor.
  • medeniyetin göstergesi kıyafet asla değildir.

uygarlığın gerçek ölçütü ne nüfus sayımı, ne kentlerin büyüklüğü, ne de ürünlerin bolluğudur; hayır, gerçek ölçüt, ülkenin ne tür bir insan yarattığıdır.

ralph waldo emerson

insanların giyim tarzını konuşmakta anlamsızdır.
  • kafa kapali, altta super skinny jeans ve topuklu ayakkabi kombini ile dolasirlar ayni zamanda.

sorsan hepsi kuran-i kerim'i hayat felsefesi olarak benimsemis.

aksam saatlerinde o kafalarina taktiklari carsaflari da cikartip, kadikoy barlar sokaginda biralarini yudumlayacaklardir.

full tesettur evden cikip, moda sahilde blowjop yapan mi dersin, bara basortulu gelip tuvalette mini etegi ile cikan mi dersin. neler gordu bu gozler.

hayatim boyunca ne bu basortulu, tesetturlu tiplerle bir araya gelirim, ne de olduklari bi mekanda dururum. sirf bu ikiyuzlu riyakarlarla ayni havayi solumamak icin iki defa is degistirmek zorunda kaldim.

gordugum yerde hayat enerjim kaciyor.
  • ihalelelerden zenginleşen eski mücahitlerin çocuklarının, kendilerince bulduğu bir çözüm.

ahmet kaya'dan geliyor ;
    nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan....
  • ılık türban.
  • turistlerin sultanahmet ziyaretini andıran başörtüsü bağlama biçimidir.
  • baş örtüsünün amacının saçı kapatmak
    ve dikkat çekmemek olduğu düşünüldüğünde, ülkedeki kapalıların büyük bir çoğunluğu gibi bu tipler de çelişkinin vücut bulmuş hali.
  • moda ise sikinti yoktur candir.
    baska anlami varsa o zaman sikinti.