*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • geldi yine tipini siktiğim.
  • bence oncelikle actigi basligin duzgun olup olmadigini kontrol etmekten yoksun kisilerin yazar olmasi yasaklansin. milyon kere soyledik, yine soyleyelim.

motorsiklet degil, motosiklet!

edit: tanimin anlam ifade etmemesi ihtimaline karsi;

https://i.hizliresim.com/jov0ow.png
  • kendi açtığı kampanyaya sonuna kadar kendi katılmak da yasaklansın hazır başlamışken.

bi azalmadınız.
  • arkadaşın savlarına bakıyoruz bunu isteme ne ola ki diye, adam gençler yozlaşıyor diyor. e be adam, motosiklet ile yozlaşmak nedir??

ayrıca yasakçı zihniyete doymayan insanlar, hepinizden çok sıkıldık artık. sen sevmiyorsun diye 80milyon binmesin.
  • yasaklanmasın madem. yasaklayarak bir yere varamayız.

peki kardeşim sen gecenin bir yarısı ne için evimin önünden motorunu bağırtarak geçme gereksinimi duyuyorsun bunun mantıklı ve makul bir açıklaması var mıdır acaba? bütün arabaların alarmları ötmeye başlıyor o motorun sesi yüzünden.

sabah kalkıp işe gideni var, yeni doğmuş evladını uyutmaya çalışanı var. sonra biri yasaklansın dediğinde bunun adı yasakçı zihniyet oluveriyor. insanlık mı şimdi bu uyuyan insanları gecenin bir yarısı motor bağırtarak uyandırmak.

yani bunu yapanlar da öyle görmemiş etmemiş tipler olsa tamam diyeceğim bu adam sığır geldi öyle gidecek, onun için yapabileceğim bir şey yok. fakat görüyoruz arada, bunu yapan son model motoru olan genç eli yüzü düzgün adamlar. seni anan baban doğru düzgün eğitemedi mi kardeşim, insanları rahatsız etme demedi mi sana. biz sizin s*kinizde değilsek siz niye bizim s*kimizde olasınız ?

edit: biri altta motorla alakası yok insanlıktan nasibini almayan arabayla da çıkartır aynı gürültüyü demiş. yahu benim gündemimde şu an motor sesi var, ben bundan rahatsız oluyorum, ha zaten arabalar da ses yapıyor o zaman konu kapansın mı diyeyim. sıradan motor sesi de değil rahatsız olduğum, fazladan ekstradan çıkan motor sesi, gaza mı yükleniyor artık ne yapıyorsa bilmiyorum o çıkan ses uykudan uyandırıyor. ben niye komple bir toplumu insan etmekle uğraşayım, kamuoyu oluştururum sorun neyse yargıya taşınır kanun çıkartırlar. bak burada adamlar yapmışlar http://drivinglaws.aaa.com/…otorcycle-noise-limits/ kalabalık kentlerde belirli şartlar getirmiş gürültüsünü önlemek adına, elin evladı çözüm buluyor biz niye bulamayalım.
  • eksileri:
    - öğlenleri aç kalırız.
    - şehir içi acil evrak gönderemeyiz.
    artıları:
    - trafikte ikide bir sağdan soldan çıkan, slalom yapan, ters yöne giren, kaldırıma çıkan, otobanda güvenlik şeridini işgal eden, yayaların üzerine süren kural tanımaz haşerelerden kurtuluruz.

tanım: katıldığım kampanya.
  • türkiye'de her insana saygı ve görgü öğretildiginde bir anlamı kalmayacak istek. çünkü gürültü yapan arabayla da yapar, motorda teker kaldıran arabayla makas atar, yozlaşmak isteyene de çeşit çok.
    ilk önce yasakla hiç bir sorun çözülmez bunu bilelim. lafta çoğunluğumuzun inandığı dinde zina yasak, maşallah her on kişiden birinde zührevi hastalık var (kaynağı malum), uyuşturucu yasak ama milyonlarca müptela var, trafik kuralları var uyanı linç ediyorlar.
    hadi bana bu yasakların işe yaradığını söyleyin de uygun bir organımla güleyim.
  • yoğun bir denetimle büyük oranda çözülecek sorundur.