şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'de muhalefetin yaptığı en büyük hata* rüzgar gülü olmaktır. istinasız tüm partiler ''rüzgar gülü''dür. onlar gül gibi geçinir, biz birbirimizi yeriz.
 • hatalı anket sorusuna güzel bir örnek..

  en büyük değil de "tek büyük" hatası vardır zira..

  hükmeden iktidar partisini; siyasî görüşü nisbetince aldığı muhalif pozisyonla yönlendirmek ve düşünemeden yaptıkları hatalarıyla beraber bilinçli yanlış politikalarına da engel olmak ve bunları düzeltmek için yeni politikalar üretmek yerine, "siyaset" denen bu kirli tiyatro sahnesinde kendisine önceden biçilmiş rolü oynamak.. hacivatın karagözü, kavuklunun pişekarı olmak.. ibiş olmak, dombili olmak..

  türkçesi; satılmış olmak..

  içine siyaset giren her şeyin mahkum olduğu çürümüşlükten kurtulmalarını beklemek zaten safdillik.. ama göz göre göre yapılan bu danışıklı dövüş, bu güldürüklü temaşa artık mide bulandırıyor..
 • akp'nin bekasını hedef alması (hesap vereceksin, yargılanacaksın filan). dolayısıyla kutuplaşmayı beslemesi. kutuplaşmayı besler ve katılaştırırsan, akp zaten oyların yaklaşık yarısını alıyor. bir sözlükçünün tabirini kullanırsak, sineyi %50 akp üretmiyor, akp'nin bekasını hedef alan siyaset üretiyor.

  ama diktatörlük diye bik bik edenler de çıkacak tabi.. onlar için bkz. ilk cümle
 • "türkiye'de muhalefet"ten sonrasını okumadım..
 • birlikte hareket edememektir.
  yarın damadım başbakan olacak dediğinde 3 parti de "parlementoya gitmiyoruz, kendiniz çalıp oynayın o zaman" diyebilse, bu kıyametin kopacağı andır.

  ama sen damadın bakan olmasını kabul ettiğin anda kaybettin zaten. tek bir dönem milletvekilliği yapmamış bir kişi türkiye cumhuriyetinin en önemli bakanlıklarından birisine oturuyor, ve sen de bunu kabulleniyorsan, geçmiş olsun.

  hdp kendini patlatmaya devam aynen koçlar, lets go ok?
  mhp zaten kendini tasviye ediyor, %2 chp'ye, %5'i akp'ye şuna buna dağılıp gider.

  chp, sen bundan sonra ne tafra yapabilirsin bu durumda?
 • goy goy, nefret, aşağılama ve negatif siyaset. doğruya doğru yanlışa yanlış, iyiye iyi ve kötüye kötü diyebilme insancıllığını kaybetmiş olması.
 • küfür ve hakaret.

  bizi öyle zor durumlara sokuyorsunuz ki anlatamam. resmen "bildiğiniz yoldan şaşmayın" diyorsunuz adamlara. havalimanında bomba patlamış, 40 tane ölü bilmem kaç tane yaralı var. adam gelmiş diyor ki; "inşallah hepsi ak partili'dir." haydaaa. şimdi bizim ne farkımız kaldı onlardan? nasıl olacak bu işler? bunu gören akp'li ne düşünür? safları daha da sıklaştırmaz mı? durduk yere mağdura yatmaz mı? bu yaptığınız tamamen onların ekmeğine yağ sürmek olmuyor mu? hayır bunu yazan muhtemelen kör cahilin teki. esas hayal kırıklığım bu tiplerin şukela listesinin en tepesinde gezmesi!

  tutuyor adam malum kişinin karısına, kızına, ölmüş anasına açıktan sövüyor. bayağı bildiğin sanki arkadaşıyla sokakta muhabbet eder gibi. hiçbir sansüre başvurmadan. her türlü estetik ve zekadan yoksun bir şekilde ana avrat sövüyor. ee şimdi ne farkın var senin anaokul terk anadolu çomarından? n'olduk şimdi biz? zaten etrafımız bu tip adamlarla dolu değil mi? çık sokağa her yer kaynıyor bu zerzavatla. ee şimdi nerede kaldı bizim üç üniversite bitirmiş duruşumuz, şıklığımız? bunları söyleyince de kötü oluyoruz. bize küfrediyorlar.
 • rte'nin siyasi yasağını kaldırmaktır.
 • cahil halka ulasamamaktir.
 • muhalefet olamamak