şükela:  tümü | bugün
 • cahil olmaktır.
 • an itibariyle açıkladığım gizli formül.

  1. şehir merkezinde oturuyorsanız hemen neyiniz var neyiniz yok satıp şöyle köy gibi ya da sahil kasabası gibi bir yere yakın noktadan arsa alıyorsunuz.

  2. sonra şu tarz bir ev yapıyorsunuz. http://imgur.com/a/6ohzm

  3. elektrik falan kullanmıyorsunuz. kullanıyorsanız bile tv (uydu kanalları falan), internet, cep telefonu, bilgisayar falan filan yasak.

  4. kışın kitap falan okuyorsunuz, evde film izliyorsunuz. yazın denize giriyorsunuz.

  5. boş vakitlerinizde bahçede oturup keeeeeeyiiiiiiff yapıyorsunuz. bağ bahçe falan işleriyle uğraşın. domates falan ekin. arada bir şehre inip ihtiyaçlarınız alın.

  6. kimseyle irtibata geçmiyorsunuz. mutlu mesut yaşayıp gidiyorsunuz.

  ohh be yazarken bile huzurlandım vallahi.

  peki bu değirmenin suyu nereden geliyor dediğinizi duyar gibiyim. onu da siz bulun. böyle bir hayatın aylık maliyeti aylık 750-1000 arası bir şey olur. o kadar tutmaz bile belki.

  edit: vay arkadaş zırt pırt mesaj geliyor. tv yok dedin nasıl film izliyoruz, yok sen böyle yapsan iki günde sıkılırsın vs. vs. yahu ne yaparsanız yapın işin özünü kaçırmayın, bu ülkede mutlu olmanın tek yolu kendini bu ülkeden soyutlamaktır o kadar.
 • tüm akp'lilerle dogmatik chp'lilerle, hilal bıyıklı mhp'lilerle, pkk'cı kürtlerle, yobaz dincilerle görüşmezseniz zaten adamlarla görüşeceğiniz için mutluluğun formülünü bulmuş olursunuz. *
 • dünyanın her yerinde aynıdır. (bkz: 4s kuralı)
 • herhangi bir siyasi partiye gönülden bağlı, siyasetten başka hiçbir şey düşünmeyen, otu boku siyasete bağlayan tiplerden uzak kalmak.
 • tam formülü verememekle birlikte ipucu olarak destek atacağım bir formüldür.
  bu ülkede esnek olmalı ve mükemmeliyetçi olmamalısınız.
  her an her şey olabilir, değişebilir, birşeyler umduğunuz gibi gitmeyebilir.
  iyiyi yapmaya çalışmaya devam edip sonuçları yine de kabullenebilmelisiniz.
  aksi taktirde işiniz fena.