şükela:  tümü | bugün
  • sürekli tekrarlana tekrarlana normalleşmiş şerefsizliklerdir.

mesela, hastanede sıra beklerken sırada olmayan kişinin doktora bir şey sorup çıkıcam diyerek içeri dalması ve muayene olarak sıradakilerin hakkını yemesi.

bir yerlerde işe girmek için torpilin gerekli olması ve artık bu torpillerin saklanmadan uygulanması.

doktor ve hastane personeli yakınları sıra almadan muayene olabilirken normal vatandaşın aylar sonrasına randevu alabiliyor olması.

bazı kişiler düzenli covid-19 testi oluyorken vatandaşların temaslı olmasına veya hasta ile aynı evde yaşamasına rağmen test olamıyor olması.

şeklinde uzayan şerefsizliklerdir.

edit:

programlarda 25 dklık reklam girmek ve reklam bitip program başladıktan 10-15 sn sonra tekrar reklama girmek.

mekana sizden sonra gelen ama kalabalık olan gruba sizden önce yemeklerin servis edilmesi.

adaletin sağlanması için tt olma gerekliliği. sadece suçlarda geçerli değil mesela bir kurum tarafından mağdur edildiğimizde bile sosyal medyada ses getirmedikçe mağduriyet giderilmiyor.

kariyer.net'te yapılan başvuruların çoğuna geri dönüş yapılmaması ve koyulan ilanların sadece özgeçmiş havuzu oluşturmak için kullanılması. yapılan başvuruların çoğunluğunun "başvurun iletildi" aşamasında kalması.
  • ön edit: şimdi fark ettim ki çok küfür ettiğim için bazı arkadaşlar yanlış olduğunu yineledi o yüzden küfürleri siliyorum ama geri adım atmıyorum. içimden ediyorum sadece çünkü siz hak ediyorsunuz.

asansörde öncelik yaşlılar/hamileler/bebekli anne/engelli olmasına rağmen bazı güzel insanlar onlara yer vermeyip sonraki asansörü beklemelerine neden oluyor. keşke bu güzel insanlar bir empati yapıp aslında engelli bir bireyin sonraki asansörü beklemesine seyirci kalmazsa.

şu uda şuraya iliştireyim belki vicdanı sızlayan olur görsel

edit : bazı güzel arkadaşlar mesajlarıyla destek oldular sağolsunlar. tabi üslubumunda yanlış olduğunu. kısaca haklılar insan geriliyor böyle durumlarda. ancak bu adamlara rica işlemiyor. söveceksin. geçen gün avm'de eşim başka kattayken bebek arabası ile üst kata asansörle çıkmaya kalktım. ben ve yanımdaki başka hanımefendinin de bebek arabası vardı. ikimizde amk evlatları yüzünden binemedik. yav desen ki eli ayağı tutmuyor, başım gözüm üstüne gencecik insanlar. neyse inat ettim bindim asansöre ittire ittire, ağır yük dedi inmek zorunda kaldım. inerken de gel çocuğum bu özürlü insanlar indikten sonra bineriz diye sesli şekilde söylendim. hadi bi or*spu çocuğu sesini çıkarsaydı da amına koysaydım. çıt çıkmadı.

edit 2:ulan asansör dediğin şey sırayla değil öncelik sırasına göre biniliyor. bi tane hayvanoğlu hayvan mesaj atmış önce ben geldiysem ben binerim diye. sanıyorki ilk gelen biniyor.
  • üst edit: maksadını aşan bir entri olmuş evet. kastettiğim şey ile anlaşılan çok farklı...tüm muhalefete laf etmişim gibi anlaşılmış. haklısınız! herkesten özür diliyorum. akpli trol ne bileyim paralı yazar filan da değilim aq! 3 aydır para yatırmıyorlar istifa ettim :)

her olay ve gelişmede türkiye’nin karşısında yer almak ve bunun da farkedilmeğini sanmak en önde gelir.

edit: lan tamam vurmayın öldüm...
  • acitasyon programlarla milleti ekrana kilitleyip aptal ederek reyting almak.
  • (bkz: ben böyleyim) 'cilik. ben böyleyim deyip işin içinden çekilmek net şerefsizliktir.
  • (bkz: yalakalık)

özellikle de siyasal yalakalık.
  • otomobil al-satçılığı.
  • gramaj düşürme, kalite düşürme ve buna rağmen fiyat arttırma.
  • şerefsizliğin normalleşmiş olmasıdır.
397 entry daha