765 entry daha
  • vatandaşına fakirliği hak gören bir iktidarın defaatle seçilmesidir.
  • bütün elektronik eşyaları fahiş fiyatlara almak

örn; ps4 diğer ülkeler de insanların asgari maaşının 3 te 1i bizim yaklaşık 2 asgari ücretimiz hepsinde öyle telefon tv beyaz eşya ve araba da bu gruba dahil. 1 tane kendine 2 tane de damat'a ve kayınpederine
  • insanların zam üstüne zam yemesine rağmen ses çıkarmaması. başka ülkelerde benzine beş kuruş zam olunca millet araba yakıyor.
  • emekliler...
  • dolandırıcılık.

bu yukarıda yazdığıma gülüp geçmeyin. mesela ben bilişim firması işletiyorum. bir kaç tip/grup/insan var, milletin sosyal medya hesaplarını patlatıp arkadaşlarından kart/mobil ödeme yaptırıyorlar. ürün/hizmet alıyorlarlar bunlarla. hiç birşey olmuyor bu adamlara. adamların yeri, adı, sanı herşeyi belli. hatta gına geldi bi tanesini aradım konuştum "bizim servisleri kullanma yeter" diye, "ehehe tamam abey" dedi.

mesela biz ayda en az 5-6 dolandırıcı yakalarız kendi çabalarımızla. bazı algoritmalar yazdık, yeni tüketicilerin harcama alışkanlıkları anormalitelerinden yakalıyoruz adamları. avukatımızın yazdığı klasik metin var "şu ip niz, bu telefonunuz savcılıkla paylaşılacaktır" falan diye düşüyor adamın önüne. adam "yarramıda paylaşın" yazabiliyor rahat rahat.

hatta bi tanesi, "ben 50 kere mahkemeye çıktım, vermesin salaklar 3d şifresi banane anasını s...m" dedi. o kadar rahatlar ki anlatamam.

bu ülkede herkesin ama herkesin ufak büyük bir dolandırıcıya çarpılmışlığı vardır. sebebi net aslında, nedense bunlarla uğraşmıyor sistem. bunun için hızlı işleyen bir birim kurulmalı, işinin ehli insanlar başına oturtulmalı. 1 seneye kalmaz dolandırıcı tükenir ülkede.
  • tamirciye verilen arızalanmış ürünün belirli bir parçasının çalınıp yerine çakma bir parça konulduğu düşüncesi
  • sorgulamaya gecenin köründe sokakta davul çalarak insan uyandırma uygulamasıyla başlanabileceğini düşündüğüm hede.
  • super ekonomiminiz
  • maddi imkansızlıktan isyan eden insanların terörist olarak görülmesi.
  • hergün neşeye zam gelmesi
    cinsel istismarlar ve cinayetler
    ekonominin çok iyi olması
2448 entry daha
hesabın var mı? giriş yap