şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başta hollanda olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde belirli bölgelerde ve belirli oranda yasal olan otun, asıl adıyla marijuana'nın yasallaşması halinde türkiye'de de en başta turizm açısından başkalaşma olacaktır.

  türkiye'nin izmir gibi istanbul gibi ankara gibi büyük ve görece gelişmiş şehirlerinin yanı sıra kıyı şehirlerinde açılacak mekanlar ve düzenlenecek festivaller sayesinde türkiye yepyeni bir turizm anlayışla tanışacak ve zenginleşecektir.

  otun yasallaşması halinde izmir küçük park ve alsancak, istanbul beyoğlu, taksim, kadıköy gibi semtlerde açılan mekanların manzaralarını görür gibiyim.

  turizm haricinde bu maddeyi kaçırarak maddi kaynak elde eden mafya ve terör örgütlerinin de bu kaynaklarına darbe vurulmuş olacaktır. tükiye bu kafaya gelmez elbet ama gelse eminim alışması ve kabul etmesi sandığımızdan çok daha hızlı ve kolay olacaktır.
 • hiçbir zaman hollanda ya da amerika'nın belirli eyaletlerindeki bir durum olmayacaktır.
  hollanda'da marijuana serbest olmasına karşın; çok ciddi bir üretim ve satış denetimi mevcuttur. cafe shoplarda kafanıza göre satış olmaz. bütün alımlarınız denetim içerisindedir.

  türkiye'de satış izni eşe, dosta, akrabaya, parayı en çok bastırana gideceği için düzgün bir sistem işlemeyecektir. bugün uyuşturucu dağıtımı ve satışını kim yapıyorsa, emin olun izinler de o gruplara, kişilere çıkacaktır.

  kıyı kentlerinde oluşacak turizm potansiyeli de bugün bodrumdan farklı olmayacaktır.

  anlayacağınız tarlabaşındaki torbacı bu işten el etek çektirilmeyecek, kendisine taksim'de dükkan açma izni verilecektir.
 • zaten yaygındır. mesele hangi ot olduğudur. örneğin bak kadıköy'de 10 kişiden 6,38'i sinameki kullanmakta ve cır cır olarak zayıflayacağını sanmaktadır. halbusem sen o künefeleri waffleları gömmezsen ve acık spor yapsan zaten olacak o iş kardeş ama dinletemezsin ki.