şükela:  tümü | bugün
  • asli "türkiye'de punk ve yeraltı kaynaklarının kesintili tarihi 1978-1999" olan kitap.
    bas - http://www.b-a-s.info/ -adlı sanatçı kitapları odaklı inisiyatiften yeni çıkmış olan bu kitap, tünay akdeniz'den başlayıp athena'ya kadar olan punk sürecini ve dönemini inceliyor. bu dönemdeki grupların şarkılarını içeren bir cd de kitapla birlikte verilmekte.

kitap editörleri: sezgin boynik ve tolga güldallı

bas, robinson kitabevi ve ideefixe'te satılmaktadır.

(bkz: punk's not dead)
  • bahsedilen döneme taniklik etmis "camia"nin icindeki (punk/hc gruplari, kitapevleri, fanzin cikaranlar...) belli basli insanlarla yapilan söylesilerden olusan "sukela" pank kitabi!
  • bulana veya getirene çok güzel hediyeler vereceğim kitap.
    lütfen!
  • bulunamayan kitap. o kadar uğraşmış yazmışsınız. yok mudur bize yardım edecek olan?
  • valla 50tl'ye çok rahat bulunabilen kitaptır.
    neden bu kadar bulunmaz hint kumaşı muamelesi yapılmakta anlamamaktayız.
    aslında alıp, iyice değerlenince eldenmi çıkarsak :)

edit: artık bulunmuyor arkadaşlar. ayda bir kez düzenli mesaj alıyorum bununla ilgili. sanırım piyasadakilerin hepsi toplandı bitti. mesaj atmanıza gerek yok. yani mesaj almak güzel ama valla bende bulamıyorum artık diyince cevap verilmemesi üzüyor insanı. bakkalmıyım lan ben
  • kitapla ilintili bir de albüm vardır.. baştan sona çok sağlam olmakla beraber, çocukluk tortumuz find by dead body*, bu dilde yazılmış belki de en iyi noise rock şarkısı keşke keşke*, serseri sokak punk'ının bu topraklarda yapılmış en iyi hallerinden dolapdere*, oldukça salak bir eser olan pasta* ve orijinal british punk/d-beat kafalarına süper yaklaşan tavrıyla beni ilgilendirmez* bir adım önde gibidir..

1 – tünay akdeniz & çıgrışım - dişi denen canlı
    2 – headbangers - suratına işemek istiyorum
    3 – novaya zemlja - o yaylanın çimenine
    4 – radical noise - körsün
    5 – moribund youth - pollution
    6 – low sexual desire - hasta oldum ya
    7 – noisy mob - sağ veya sol
    8 – ask ıt why - pasta
    9 – spinners - la la la
    10 – tampon - dolapdere
    11 – leblebi - keşke keşke
    12 – violent pop - cockroach
    13 – s.a.d. - they got the power
    14 – moribund youth - exist
    15 – noisy mob - domuz çiftliği
    16 – novaya zemlja - riki tiki pom
    17 – tampon - mavi pembe
    18 – kranch - thank you
    19 – turmoil - fuck off & pray
    20 – headbangers - beni ilgilendirmez
    21 – radical noise - enough
    22 – low sexual desire - ölümün rengi
    23 – turmoil - condemnation (fuck you u.s.a.)
    24 – deathroom - violate the new born
    25 – kranch - find my dead body
    26 – headbangers - ayak
    27 – noisy mob - kısır döngü
    28 – bülent tangay & tokyo 2000
  • pdf temin etmek isteyen arkadaşlar yeşillendirebilirsiniz.
  • öğrendiğim kadarıyla yazarlar arasındaki telif sorunları nedeniyle uzun süredir tekrar basılamayan, ülkedeki alan yazınının** nadide kaynaklarından birisidir. pdf olarak isteyenler beni de yeşillendirebilir. kadir has üniversitesi bilgi merkezi* ve sabancı üniversitesi kütüphanesinde bulunabilir.