• gelecekte tipki amerika ve bazi avrupa ulkeleri gibi melez ve siyahi bir nesli de icinde barindiran bir turkiye olusmasi amaciyla planli bir sekilde yurda sokulabilmis olma ihtimalleri uzerine komplo teorileri uretmeme vesile olan kesim.fena olmaz ama lan.
  • bu kisiler rahat rahat sokagin ortasinda cakma saat satarlar, polis falan hic umurlarinda diyildir.
  • uzun zamandır mecidiyeköy havalisinde satış yapan göçmenlerdir. herkesin bildiği sorunlar yüzünden ülkelerini terketmek zorunda kalmışlardır ve malesef ülkemin birkısım soytarı vatandaşlarına iş-güç olmuşlardır. türkçe bilmeleri de ayrı bir güzellik.
  • babadan oğula meslek erbabını hakkıyla yerine getirmektedirler.
  • cemaatin oyununa kurban giden satıcılar bunlar şöyle ki ; türkçe olimpiyatları falan ayağına sokuyorlar bunları memlekete sonra çek senet mafyası gibi saat mafyasına kapılıyor bu garipler yoksa kim gelir la taaa (bkz: senegal)den buraya 10-15 tl ye saat satmaya.

cemaat kısmında ciddi olmadığımı belirteyim de hemen eksilemeyin.
  • şu zamanda herkesin saate ihtiyacı olduğunu düşünen mantıklı bir şekilde ticarete atılan insanlardır. artık zamanımızda insanlar dakik olan kişilere daha fazla olanak sağlamakta ve her zaman her yerde ucuza saat satıyorlar. örnek olarak bir kişiden yaşadığım olay ise "gidip neden 200 lira verip orjinal saat alayım bak zencilere 10 liraya satıyorlar." diyerek savunmuştu.
  • hallerine biraz üzüldüğüm adamlar. merter üst geçitte yerden falan bitiyor olmalılar. bir gün bir tanesinin yanından geçerken 'ulan adamlardaki hayata bak, sen kalk doğduğun, bildiğin memleketinden yol yordam bilmediğin bir garip ülkeye gel, alakasız bir semtin alakasız bir yerinde alakasız bir iş yapmaya başla. ne cesaret arkadaş, nasıl bir çaresizlik olsa bu adamları buraya getiren?' diye düşündüm, biraz da üzüldüm. sonra geri döndüm, bir yandan yaklaşırken bir yandan da valizin içindeki saatlere bakıyorum. üç-dört adım kala vazgeçtim, sanki son anda aklıma gelen bir işim olduğu için geri dönmüş ayağına yattım, geçip gittim, üst geçide çıktığım merdivenlerden geriye indim, gideceğim yere geç kaldım. özgüvenim sıfır şu hayatta.
  • senegalli ismail
  • ironiye bak dedirten olaydır. saatler çin malı, satılan yer türkiye, satan afrikalı.
hesabın var mı? giriş yap