şükela:  tümü | bugün
 • kemalist seküler pozitivist bir devlet biçimini ve anayasayı 93 yıldır deniyoruz. sonuçlarına bakalım:
  - 4'ü başarılı olan sayısız darbe girişimi
  - yok sayılan, zulmedilen etnik gruplar: kürt, ermeni, rum
  - yok sayılan, zulmedilen ideolojik/dini gruplar: dindarlar, islamcılar, sosyalistler, hristiyanlar, aleviler
  - onlarca katliam, binlerce faili meçhul.
  - sonu gelmeyen terör: pkk, daeş, pyd, dhkp-c.
  - öldürülmüş ya da katledilmiş onbinlerce masum.
  - kadınlara ve çocuklara şiddet, taciz, tecavüz.

  efendiler;
  bu seküler laik sistem acı, gözyaşı, katliamdan başka bir şey üretmemiştir.

  acilen, insan fıtratına uygun ve gerçek adalete yakın olan allah'ın kanunları çerçeve alınarak yeni bir anayasa yapılmalı ve devlet sistemi de şeriata uygun olarak değiştirilmelidir. bu ülkede yeniden yüzlerin gülmesi, kadınların hakettiği yeri edinmesi, adaletin tesis edilmesi ve acı ile gözyaşının dinmesi için bu artık zaruri bir gerekliliktir.
 • yazar kardeş, bak ışid var çok güzel, gitsene ?
 • (bkz: küfrü burada mı yersin paket mi olsun)

  cumhuriyet tarihinde başımıza gelenin sağ iktidarlar ve koalisyonlardan kaynaklandığını anlamaktan aciz suser beyanı.

  faili meçhuller ve terör eylemlerinin müsebbibi yıllarca pkk ile oslo'da şurada burada görüşenler ve ne istediniz de vermedik diyenler değil midir?

  kadına şiddet gösteren, çocuklara tecavüz-tacizde( h. üzmez vakası) bulunan güruh okumuş, aydın kesim midir yoksa ekseriyetle çomarlar mıdır?

  yok sayılan grup ve ideolojilerin müsebbibi söylemler ile halkı ayıran, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten hüküm giymiş kişiler, affedersiniz alevi ve benzeri beyanlarda bulunan, cemevlerini ibadethane statüsüne sokmayan kimlerdir?

  darbelerden en çok faydalanan kimlerdir? darbe en çok sol'u vurmamış mıdır?

  riyakarlığınıza sokayım ulan!

  self edit: entrymdeki üslup dövlet bahçeli gibi olmamış mıdır? olmuştur.
 • hırsızların eli, kolu kesilecekse eyvallah dediğimdir...

  hükümetin başka türlü gideceği yok, malulen gitsinler bari...
 • önermenin bir troll saçmalaması değil de yazar, akademisyen, bürokrat v.s. türü yetkili bir abimizden gelebileceği ihtimalini düşünüp, açıp okuyup ünlü trollerimizden birine ait olduğunu görünce içi rahatlayan bir tek ben değilim sanırım.
 • prezervatif:

  prezervatif veya kondom, 1. amacı aile planlaması için dişide gebelik olmasını önlemek, 2. amacı bel soğukluğu, frengi ya da aıds gibi cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemek amacıyla en çok cinsel ilişki sırasında kullanılan bir tür bariyer doğum kontrolüdür. bir erkeğin sertleşmiş penisine takılır ve boşalmış meninin fiziksel bir şekilde cinsel partnerin vücuduna girmesini engeller. prezervatiflerin su geçirmezliği, esnekliği ve dayanıklılığından dolayı bir sürü diğer ikincil işlemde de kullanılır. bunların arasında kısırlık tedavisinde kullanmak amacıyla meni toplamak ya da su geçirmez mikrofon oluşturmak veya tüfek namluların tıkanmalarını önlemek gibi cinsel olmayan işlemleri de vardır.

  aids virüsünü sadece kutusunda lateks maddesinden yapıldığı yazan prezervatifler önler. aids virüsü çok küçük olduğu için lateks dışındaki maddelerin arasından geçebilmektedir.

  prezervatifin doğru kullanımı için, penis sertleştiği zaman prezervatifin ucu iki parmakla sıkıştırılıp penis ucunda bölme bırakılarak penise takılır. bu bölme penisten çıkacak sperm içindir. buna dikkat edilmediği zaman, penis ucunda boşluk olmayan prezervatif sperm çıkışı sonrası basınçla yırtılabilir. cinsel ilişki sırasında prezervatifin yırtılmasına sebep olacak zorlanma hareketleri yapılmamalıdır, penisin giriş çıkışında kayganlık yetersiz ise penise ve cinsel organa kayganlaştırıcı türü kremler sürülmelidir.
 • su seriatin tesis edildigi huzur icindeki ulkeleri bana goster yarin soz hemen gecelim.
 • buraya yüzyıllar boyunca zihinlere kazınacak bir söz yazacağım.

  "bu dünyanın en büyük sorunu, dünyayının daha güzel bir yer olabileceğine inanmış aptallardır."