şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir vatandaş olarak düşüncemdir.

  türkiye'de gerçek anlamda bir muhalefet anlayışı yoktur.

  bir siyasi parti mensubu diğer siyasi parti mensubunu eleştirebilir, bu eleştiri makul bir düzeyde olmalıdır. türkiye'de eleştiri düşmanlık yaratan bir değer olarak görülüyor. düşmanlık yapmak istemeyen siyasi partiler ise birbiriyle dost oluyor bu sefer orada muhalefet kalmıyor.

  iyi parti genel başkanı meral akşener, recep tayyip erdoğan'ın safına geçmek için toplantı talep ediyor. devlet bahçeli de sen tamamen recep tayyip erdoğan'ın yanında. kemal kılıçdaroğlu'nun ara ara ak parti'ye yakınlığı söz konusu olmuştu.

  nedense türkiye'de eleştiri noktasında biz omurgasızlık var.

  ezeli düşmanlar bir anda dost oluyor. yılların dostları bir anda düşman oluyor.

  recep tayyip erdoğan'a oy vermek istemeyenler, meral akşener'i tercih ettiler. bu anlamda, bu insanlar, iyi parti için elinden gelen her şeyin daha fazlasını yaptılar. birçokları kendi cebimizden parti masrafını bile karşılamaya çalıştı.

  fakat daha sonra meral akşener hiçbir şey olmamış gibi erdoğan'ın safına katılmaya çalışıyor. beraber çalışalım teklifi gönderiyor.

  gerçekten türkiye'de artık insanların omurgasız olduklarını düşünüyorum. zira doğru ve yanlış birbirine karışmış durumda.