şükela:  tümü | bugün
 • öyle böyle değil, rahatsız edici boyutlarca gözlemlenen durumdur.

  - değerler iyice ayağa düştü: sosyal medyada eşinin videolarını paylaşan mı dersin, tecavüz edenler mi dersin...
  - tecavüz/taciz yaşı 3lere 4lere indi: bunun islam ülkelerinde normal karşılandığını biliyoruz fakat, laik demokratik cumhuriyette bu göze batıyor.
  - okuyan insan sayısı azaldı: kitap/dergi okuyan insanlar görürdüm eskiden toplu taşıma araçlarında. şimdi o insanlar kayboldular, var olanlar da ya kpss notu ya da ders notu bakıyorlar. yani ya iş için ya gelecek için... kişisel gelişim, merak sıfır.
  - teknoloji üretmek yerine sadece kullanıyoruz: e mağlum, tubitak falan... zikirmatikler olsun, hep bilimsel.
  - giyim zevki iyice yerlerde: üstelik 90lar herkesin mağlumu; buna rağmen, göz var izan var, ama o bizde yok. (bkz: tesbih dar gömlek bilek üstü dar pantolon modası)
  - türkçe'nin giderek bozulması: plaza dilini de geçtim, iyice laçkalaşmış bir dil oluştu.
  - ilişkilerin ucuzlaşması: insanlar kolayca sevişir, yatar oldu. eskiden duygular vardı.

  hele geçen bir türbanlı hanım gördüm, aman allahım, o nasıl bir süs, kilometrelerce öteden dönüp bakarsın o derece. ruj yerine kollajen içerikli parlatıcı sürmesi mi dersin, gölge oyunları mı dersin. altındaki dar tayt ve yüksek topuklu rugan stilettolar ile fena da olmamıştı hani.

  yav o değil de... mesela bundan 10 sene önce... eli ayağı düzgün, ilişki arayışında, okumuş etmiş, görgülü, dünya görüşü her halinden belli olan tipler vardı ve sayıları az değildi. (bkz: gayromeo)
  şimdi giriyorum hornet'e... e abi, ben bu tiplerin çoğunu ya da benzerlerini zaten sanayi sitelerinde de görüyorum. yani hepsi mi bakırköy apaçisi, hepsi mi bağcılar sanayi tipi...
  %80'i evli...
  leş...
  nereye gitti o baklava desenli süveter giyen erkekler... ah ahhh, kıymetini bilemedik.
 • (bkz: eğitim seviyesi yükseldikçe akp oylarının düşmesi)

  adamların zaten istedikleri bu çünkü düşünebilen bir insanın akp'ye oy verme ihtimali yok.

  (bkz: cahillik mutluluktur) o yüzden her şeyin iyiye gittiğini sanıyorlar.
 • çevrem hep yoz ama ben değilim , pozitif ayrıştırma yaptım kendime çünkü bana leke dokunmaz ben en tepede tespit yaparım.