şükela:  tümü | bugün
  • başlık sınırlamasına takıldığım için kesme işaretiyle ayıramadım. birazdan ekşi grammar nazileri damlar.

neyse konuya gelmek istiyorum. az önce parkta yürüyüş gerçekleştirirken gözümün önünde uyuşturucu pazarlığı yapılıyordu gençler arasında.

çevredeki uyuşturucu kullanımı oldukça artmaya başladı. gençlerin bilim, sanat, üretim ve faydalı işler ile uğraşması gerekirken bu tür bağımlılık etkisi yaratan maddeleri kullanması beni üzüyor ve ülke adına hiç bir umut bırakmıyor doğrusu.

bu kullanımın artmasının nedenlerinden birini sikko netflix dizileri ve sıfır bir, çukur vs. gibi suça yönlendiren dizilerin gitgide piyasada görünür olmasından kaynaklanıyor.

devletimizin acilen bu duruma el atması ve gözle görülür bir icraat ortaya koyması gerektiğini düşünüyorum.
    aksi halde ülkenin geleceği hiç iç açıcı değil.

edit: hayatta hiçbir vasfı olmayan ergenler gelip bana özelden küfür ediyor. yetmediği gibi devlete de küfür ediyor.

edit2: uyuşturucu müptezelleri bu başlığa toplanmış, uyuşturucuya övgüler yağdırıyor. torbacıları da onlara çanak tutuyor.

edit3: çoğunluğu mutsuzluktan dem vurmuş. hayır mutsuzluktan ise gidin spora, ne bileyim bir hobi edinin. ya da en kötüsü psikiyatri kliniğe gidin ama bulaşmayın şu zıkkıma.
    parasızlıktan da dem vurulmuş, onlara da laflar hazırladım. bre gafil(!) uyuşturucuya sürekli para bulan biri spora da para bulur, ne bileyim sosyal aktiviteler yapmaya da para bulur.
    her mutsuzluktan ve sıkıntıdan bunalım geçiren kimse uyuşturucuya başlayacaksa bizim işimiz var desene.

tâbi bazı konularda insanları tek taraflı suçlamak doğru olmaz ama bir tarafın bu konuda artık adım atması gerekiyor.
    atatürk'ün muasır medeniyetler ülküsü için ve ülkeyi bu gençliğe emanet ettiyse bizim halimiz perişan demektir.

(bkz: uyuşturucunun zararları)
    (bkz: uyuşturucunun beyinde hasara sebep açması)

ayrıca bu piyasadan en çok nemalanan oluşumlar terör örgütleri ve terör destekçisi insanlardır.

kısacası uyuşturucuya meyil etmeyin ve uzak durun. gördüğünüz yerde polise ihbar edin. bu sizin bir vatandaş olarak sorumluluğunuz...
  • mevcut ekonomik ve sosyal durum ayık kafayla çekilmediğindendir.
    gençlere çağrım, kimyasala girmeyin. organik viski için.
  • başlık altında girilen girdiler bile korkunç derecede suça özendirmeye yönelik.
  • tek sebebi alkole uygulanan ağır vergilerdir.
  • saçma sapan konuşmayın ya bunu da netflixe bilmem neye yüklemişsiniz.

o gençler ülkenin durumundan dolayı, hayatın zorluğundan dolayı, ondan bundan dolayı en çok da senden dolayı yöneliyor o bataklığa.

elllerinden tutan yön gösteren mi var ha söyleyin? zaten bir çoğu üniversiteden mezun olur olmaz borçlu başlıyor hayata, ülkenin tamamı gençliğinden nefret ediyor her fırsatta yere gömüyor. gücü ellerinde tutanlar asla gençlere yatırım yapma gibi bir düşünceye girmiyor. bunların hepsini görmezden gel, her boku netflixe at. dar kafalısınız ya. hakaret değil gerçek anlamda bakış açınız o kadar dar ki düşünemiyorsunuz.

gençler doğru karar veremediği için uyuşturucuya, yetişkinler yasal olduğu için alkole bırakıyor kendini. kimse daha fazla düşünmek veya hissetmek istemiyor. kısa süreliğine de olsa hissizleşme peşinde insanlar. siz de kalkın bunun sebebi olarak o sıçtığımın netflixini gösterin. aynen o intihar eden insanları da siyanür sürüklemişti o kararlarına değil mi? aynı mantıkta olduğunuzun farkında mısınız?
  • ulasmak da cok daha kolay. yemeksepeti misali eve siparis veriyorlar, kapiya teslim.
  • uzun vade de kaybedenler takımına bende katilabilirim....
  • uyuşturucu ticareti trafiğinden devletin çıkarı olmasa bıçak gibi kesilirdi bu işler.

dünya üstünde istihbarat teşkilatları olan tüm devletler uyuşturucu trafiğini izlerler ve bundan vergi alırlar.
    alamadıkları zaman narkotik operasyonu yapılır ve nedense elleriyle koymuş gibi bulurlar o çeteleri...

asıl problem uyuşturucunun yaygınlaşması değil memleketin fakirleşmesi ve insanların para kazanmak için çalışmayı sevmeyip olabilecek en pis yollardan kazanç sağlama isteğidir. bugün uyuşturucu ticareti patlar yarın bakmışsınız ekonomik krizde karaborsacılar köşeyi dönüyor, sonraki gün stokçuluk yapılıyor...
  • uyusturucu dedigin sey dogada hic bir katki maddesi olmadan da yetisebilen bir bitki olan cannabis turunden ise, sen o tatli canini hic sikma o genclere bir sey olmaz.

google, apple, adobe, ebay, ibm, asus, nvidia ... gibi markalarin, yani senin bugun elinde tuttugun aleti, internette kullandigin servisleri yapan adamlarin yarisi, ogle arasina cikinca senin o uyusturucu dedigin bitkiyi tutturup oyle ise devam ederler mesela.

sizin gibi manipule edilmeye cok musait magara beyinliler olup gittikten sonra dunya daha da guzellesecek.
  • siz üstteki entry i yazan harman kalmış arkadaşa bakmayın. google, apple in ofislerini osuruk kokan otunuz ile doldurursaniz kıçınıza tekmeyi yersiniz. hiçbir kurumsal firmada laylaylom karşılanan bir durum değil bu. ama çok abartılan bir durum da değil.

fakat ben şahsi tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki; bu boku içen hiçbir eşim dostum arkadaşım akrabam başarılı olamadı, an'ı kaçırdı, kendi kurduğu hayal dünyasında yaşadı ve elendi.

edit: "benin çok zengin arkadaşlarım var ama uyuşturucu da içiyorlar bilmem ne de yapıyorlar" diye mesaj atmayin arkadaşlar. ek olarak başarı sadece maddi değildir. ıyi bir baba olamamak, kızının doğum gününü unutmak, uyuşturucu parası bulmak için karakterinden ödün vermek de başarısızlık örneğidir. uyuşturucu cool birşey değil kardeşim, geçiniz.