şükela:  tümü | bugün
 • şort giydiği için kadına uçan tekme atan adam gibi bir yobaza ülkece tanık olma akabinde ve bir bireysel özgürlük kullanımı olan şort giyme hakkını engelleme yollu bu saldırının tüm türkiye nin gözleri önünde sergilenmesinden sonra, bugün ülkenin bazı yerlerinde önlem alınmaz ise de yarın öbür gün tüm türkiye de emaresinin dahi kalmayacak olması işten bile olmayacak olan özgürlüktür.

  gülenler vardır ve duyar gibiyim de, şort giymenin özgürlüğü mü olurmuş ya da davası mı olurmuş diye söylenenler de vardır mutlaka. olur tabi ki efenim, hem de öyle böyle değil bal gibi de olur. şort giyen bir kadına yapılan saldırıya tepki gösterilmeyip üstüne savunulur ise bu saldırı, yarın öbür gün kot pantolon giyilmesine ya da güneş gözlüğü takılmasına veya ayağa sandalet geçirilmesine yani, batı kaynaklı olan ya da öyle algılanan her türlü giyiniş, yaşayış ve düşünüş biçiminin de yasaklanması girişimlerine kapı açıp da birilerini cesaretlendirecektir. evet böyle olacaktır.

  özgürlük özgürlüktür. özgürlüğün küçüğü büyüğü olmazdır efenim. kısıtlanmak istenen, yasaklanmak istenen ya da bir biçimde kullanımından caydırılmak istenilen bireylerin kendi seçimleri doğrultusundaki tasarrufları, o tasarrufları yapanlar için bir özgürlük kullanımıdır. evet, tıpkı şort giyebilmek gibi.

  efenim, herkes inadına bulduğu her fırsatta şort giymelidir. giysinler ki, giyemeyenler ya da giyenlere kem gözler ile bakanlar kudursun.
 • eğer şort giyme özgürlük olarak tartışılıyorsa o ülkede özgürlük yoktur.

  geçmiş olsun.
 • çomarların iğrenç şortları serbest bi kere.
 • ülkenin durumundan çok özel bir hakmışcasına düşen durum. şorttur yani isteyen giysin isteyen giymesin
 • türkiye'de şort artık sadece bir semt adı....