şükela:  tümü | bugün
  • her şeyin kutsal addedildiği (bkz: vatan)(bkz: din) veya ayıplandığı(bkz: cinsellik) ülkede şaşırmayan durumdur.mizah özgür ülkelerde,özgür düşünen bireyler tarafından yapılır.konuşurken acaba devleti kızdırır mıyım x kesimden tepki alır mıyım diyen kimse stand up yapamaz.
  • biz de herkesin çok komik olmasından kaynaklanabilir.bak mesela ben bile şuan espri yaptım.
  • (bkz: ne diyo bu)
  • stand up kültürünü bırak, türkiye’de showmen bile yok. bu kadar genç nüfusun olduğu ülkede nasıl showmen yetişmiyor anlam veremiyorum. hiçbir kalite anlayışımız oluşmadı şu son yüz yılda demek ki. güldüğümüz şeyler bile amatörce.
  • meddah nedir bilmeyen kısa donlu ergen beyanı.
  • türkiye'de komedi klüpleri yada stand up şovunun olmadığını iddaa etmek yanlıştır.
    en basit örnekleri:
    (bkz: doğu demirkol)
    (bkz: toy comedy club)
  • çünkü türkiye "abi şunun üstüne bilmemneci tanımam" kültürünün hakim olduğu bir ülke. kraldan çok kralcı olduğumuz için yükselme potansiyeline sahip kimseye ilgi gösterilmiyor. hatta o işin en iyisi olduğu düşünülenin haricinde birine ilgi göstermek eksiklik olarak görülüyor.

büyük konserlerdeki ön grupları bile 3-5 kişi dinler, en büyük isim sahneye çıktığında doluşulur.

bir delinin hatıra defterini erdal beşikçioğlu oynuyorsa bilet bulamazsınız adı herkesin bilmediği (belki ondan daha iyi) birinden izleyebilirsiniz ancak.

hâl böyle olunca sadece cem yılmaz gerçek manada yapar bu işi, geri kalanlar ufak mekanlarda kendi halinde takılır.

peki nerden biliyorum, yedim mi? evet yedim. bu sene ankara'da amatör açık mikrofon stand-up gösterisine gittik. itiraf edeyim başta hiç ümidim yoktu. bilet 10 lira. o paraya kaç kültürel aktivite yapılabiliyor ki diye gittik. 10 kişi çıktı sahneye. düşün adam başı 1 lira. o kadar eğlendik ki anlatamam. o zaman gördüm bu gerçeği.

muazzam bir olay. düşünsene kimse bilmediği için neredeyse bedava oluyor ve müthiş yetenekleri keşfedebiliyorsun. böyle şeyler bulursanız kaçırmayın. sadece tv'ye çıkanların sahne aldığı yerleri kovalamak matah bir şey değil.
  • cem yılmaz harici her sahneye çıkan;

- benim bi annem var
    - bi babam var
    - bi dayım/amcam var

diye çıktığı için olabilir.. insanlar bazı işlere kafa yormayı sevmiyorlar.

300 tane stand-up'çı varsa 298'i ilk sahne tecrübesinde akrabalarını anlattığı için olabilir.
  • cem yılmaz'ın overrated olmasının yegane sebebi. adam 30 yıldır rekabetsizliğin ekmeğini yiyor.