şükela:  tümü | bugün
  • bizim senelerce sayfalı kafa kağıtlarımızda üçüncü nesil olmamıza rağmen koccaman yabancı yazdı. 1980 yılında düzeltildi. o da bizim zorumuzla. mübadele ile vatanını satmayı bir tutmayınız. bizler vatan toprağından sürüldük. o toprakların vatan toprağımız olduğunu bilmeyen bir cahilin açtığı başlık. üzüldüm cidden ağırıma gitti. mübadele anlaşması şartlarını açın okuyun lütfen.
  • selanikten göçenler türk'tür, türk! anavatanlarına göçmüşlerdir. mübadele gereği gayet de yasal yollarla gelmişlerdir.. bildiğin öz be öz türk'tür hepsi. ve türkiyeye geldiklerinde dahi türkçe konuşuyorlardı...

suriyeliler araptır. bildiğin düz arap!

aynı şey mi amk? ayıptır, günahtır. yazıklar olsun bu zihniyete!
  • orospu çoçuğu, satılmış, vatan haini osmanlı padişahları o bölgeleri düşmana kaptırdığı/sattığı için, anadolu'ya dönmek zorunda bırakılmış türk oğlu türk vatandaşlarımızdır bahsedilen.

işte, bir o vatandaşlarımız var. bir de böyle orospu evlatları var.
  • selanikten göçen öz be öz türk dür. suriye den gelen terlikli çöl makak 'ı dır.
    osmanlı iskan politikası bilmeyen teneke kafalar bunu da bilmez tabi. araba arkasına tuğra yapıştırmakla, salona ok yay asmakla olmuyor bu işler.
  • göçtüğü yerin kültürüne uyumlu, katma değeri olan bir iş sahibi ise , aksi gibi davranan suriyelilere sövmesi neden garipseniyor anlayamıyorum.
  • annesini sevmeyen troll beyanı.
    utanmasa orta asya'dan kopup gelen ama afganları sevmeyen diyecek.
  • selanik'ten göçtük ve suriyeli mazluma (!) sövmeyi bırak, bizzat dövdüm. ama şöyle bir detay var; biz arap değil, türküz. keşke başlığı açan yazarın babası dayısıyla sevişseymiş de hiç doğmasaymış. bunları bugün eğitmeye kalksan en az 300 yıl.

edit: ben ortada mazlum göremiyorum.
    edit 2: ıraklı, afgan ve diğer arap artıklarını da es geçmeyelim.
    edit 3: başlık taşınmış. konunun muhatabı yazar başkasıydı.
  • selanikten göçen fatihin iskan politikaları ile rumeli ve balkanlara yerleştirilmiş öz türklerdir, soydaşlarımızdır. suriyeli ve bu başlığı açan sığır gibi arap değillerdir
  • evet amına koyim evet. selanikten gelen benim kardeşim, suriye'den gelen değil.

selanikten gelenleri bağrıma basarım, suriye'den gelenleri basmam.
    selanikten gelenlere hoşgeldin derim suriyeden gelenlere siktir git derim, sanane ulan sanane.

ırkçı mıyım? evet ırkçıyım. e nolacak şimdi ?
  • şu an yaşanılan topraklarımızın bir bölümü işgal edilse ve sınırlarımız daralsa, daralan sınırların dışında kalan türk vatandaşları nasıl ki bu daralan topraklara yani ülkelerine döndüklerinde mülteci olmayacaksa selanik’ten göçenler de mülteci değildir. bunu suriyelilerle bir tutmak açıkça suriyeli seviciliği ve türk düşmanlığıdır.