şükela:  tümü | bugün
  • hergün bunun binlerce örneğiyle karşılaşabilirsiniz, sadece trafik kuralları değil park etme kuralları için de geçerlidir. trafik kuralları için en bariz örneği yayanın önceliğinin olduğu beyaz şeritli yolda arabanın fütursuzca geçmesidir, bir diğeri hız limitinin aşılmasıdır, bunun örnekleri her yerde var. bir diğer konu park, adam kaldırımın üzerine park ediyor, yolun önünü kapatıyor ve ceza kesilmiyor, o araba yüzünden araba yolundan geçmek zorunda kalıyorsun. yine bir diğer mesele arabaların fazla gürültülü olması ve yine ceza uygulanmaması. kısacası türkiye'de arabalar kurallara uymasa da hiçbir ceza ödemiyor.
  • almanya'da trafik kurallarına uyulması kadar istikrarlı bir milli kimlik.
  • ben ulkeden de insanindan da nefret ettim resmen trafik sayesinde. bu kadar sahsiyetsiz ve karaktersizi bir araya nasil toplamislar diye dusunuyorum. devamli bir sıkıştırma, acele modunda herkes. yada 180 derece tersi olarak asiri agir ve yavas.. gosteris yapa yapa araba kullanmak falan. kaza yapanlarin coguna acimiyorum bu yuzden. bir orospu evlafi daha gebermistir belki diyorum. ah be.. babam iyilessede donsem almanya ya..