şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'de yaşayan herkes olmasa bile nüfusun geneli için geçerli olan durum. ne tuvalet kullanmayı biliyor insanlar, ne de kullandığı tuvaleti temiz şekilde bırakmayı. sosyoekonomik düzeyi iyi olan bölgelerde bu durum biraz daha az göze çarpıyor ancak genele vurduğunuzda toplu kullanıma açık hiçbir tuvaletin iyi durumda olduğunu görmedim. kamuya açık yerler daha da sorunlu.

  öğretimden önce temel eğitim sorunu var bu ülkede.
 • açacağım başlığı açmışlar. bugün avm de müsait olan lavaboya girdim bir de ne göreyim yere sıçmışlar resmen. yazıklar olsun ya şok oldum. sorsan bi de " temizlik imandan gelir" falan derler.
 • geometriye hakim olamadıklarından kaynaklanan mevzudur.tuvalet yazıları iyi fakat biraz daha matematik geometri çalışılırsa düzelecektir...
 • türkiye'de neyi kullanmanın bilinci var ki sıçmanın olsun ?
 • mobil çalıştığım için sıkça karşılaştığım çok ciddi bir problemdir, görevliler tarafından sıkça temizlenen tuvaletler bile bilinçsiz kullanıcılar tarafından çok hor kullanılmaktadır. görevlilere bir mikrofon uzatılsa çok trajikomik hikayeler çıkabilir. iyi avm lerde tuvaletler bir nebze daha temizdir. oralarda da görevli tuvalette yaşamaktadır. (bkz: capacity avm)
  şimdilerde bazı wc'ler neredeyse hiçbir yere temas etmeden işinizi görüp çıkmanızı sağlıyor. kapılar, kurutmalıklar, sabunluklar, musluklar sensörlü. bunlar güzel şeyler.
  ama bazıları da var ki çok sıkışmış bile olsam kapıdan dönüp gidiyorum, o derece. nereye sıçacaklar ya